Кафедра програмного забезпечення

Пошукова формаКолектив кафедри вітає

кандидата технічних наук, старшого викладача кафедри
Романа Корнелійовича Кутельмаха
з днем народження!
З днем народження щиро вітаємо,
Щасливої долі й здоров’я бажаємо,
Кар'єрного росту і процвітання
І щоб збувались усі побажання!

Колектив кафедри вітає

доктора технічних наук, завідувача кафедри
Віталія Степановича Яковину
з днем народження!
Бажаєм щастя і достатку, ясного неба і тепла,
В житті Вам згоди й порядку, щоб доля світлою була.
В роботі – успіхів, везіння, у справах – вічного горіння!
Від душі любові вам бажаєм, і хай Вам Господь Бог допомагає!

Вітаємо студентів кафедри ПЗ!

Команда NULP_Nerdasaurus втретє перемагає на I етапі Міжнародної олімпіади з програмування ACM-ICPC
читати більше

Вітаємо студентку кафедри ПЗ!

Вітаємо студентку кафедри Бучковську Анастасію з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з Інженерії програмного забезпечення!
читати більше

Екскурсія для студентів ХПК

22 березня 2018 р. відбулась екскурсія для студентів Хмельницького політехнічного коледжу на кафедру програмного забезпечення ІКНІ НУ «Львівська політехніка». читати більше

Студенти кафедри ПЗ - переможці!

Студент кафедри ПЗ Святослав Пелешко (група ПІ-42)
посів 2 місце на змаганнях зі спеціальності «Комп’ютерні науки»
Колектив кафедри програмного забезпечення вітає
і бажає подальших успіхів та досягнень!
читати більше

Студенти кафедри ПЗ - переможці!

Студенти кафедри ПЗ посіли три перші місця в Олімпіаді з комп’ютерних наук.
Колектив кафедри програмного забезпечення вітає переможців і бажає подальших успіхів та досягнень!
читати більше

Видання кафедри ПЗ

Серед переможців університетського конкурсу монографій, підручників та посібників – два видання працівників кафедри ПЗ. Колектив кафедри програмного забезпечення вітає своїх колег із цим досягненням і бажає подальших наукових і педагогічних здобутків!
читати більше

До дня студента

Студенти кафедри вирішили розказати, як вони поєднують навчання та роботу в ІТ і приурочити її до дня студента.
читати більше

До дня освітянина

Як поєднуються 13 вересня та 1 жовтня на кафедрі програмного забезпечення?
Запитаймо викладачів кафедри, як їм вдається поєднувати викладання і роботу в ІТ-компаніях.
читати більше

IBM Data Science Bootcamp

Незважаючи на 35-градусну літню спеку та період відпусток, викладачі кафедри Яковина В.С., Коротєєва Т.О. та Тушницький Р.Б. активно вдосконалюють свою майстерність з провідними фахівцями data science компанії IBM.
читати більше

Data Visualization with Tableau

Незважаючи на 35-градусну літню спеку та період відпусток, викладачі кафедри Яковина В.С., Коротєєва Т.О. та Тушницький Р.Б. активно вдосконалюють свою майстерність з провідними фахівцями Intela University.
читати більше

Галина Халак: я бакалавр!

"Нуу, це найважча кафедра інституту", - казали вони і не послухалась я.
"Де ти вчишся? Деееееее?" - 4 роки одного і того ж питання з однією і тою ж реакцією на відповідь.
Закінчились мої муки ..
читати більше про муки та тортури

Результати конкурсу ІТ-Еврика Україна!

Всеукраїнський конкурс студентських стартапів «ІТ-Еврика! Україна» в цьому році вперше пройшов в форматі Хакатона.
За звання переможця боролися одинадцять команд з вищих навчальних закладів Одеси, Львова і Харкова.
читати більше

На 1 пару – у «Львівську політехніку»!

4 квітня 2017 р. студенти Хмельницького політехнічного коледжу відвідали Львів з ціллю ознайомлення з кафедрою програмного забезпечення Національного Університету «Львівська політехніка» та організацією навчання в університеті.
читати більше

Гурток Інтернету Речей (IoT) на ПЗ

На кафедрі програмного забезпечення діє гурток Інтернету Речей (IoT), в якому студенти мають змогу пройти серію навчальних курсів - "Спеціалізація з основ Інтернету Речей (ІоТ)" - An Introduction to Programming the Internet of Things (IOT) Specialization від Каліфорнійського Університету в Ірвайн, США.
Перші студенти вже отримали свої сертифікати! читати більше

Вітаємо команду NULP_Nerdasaurus

Воврин Катерина (ПІ-33),
Пелешко Святослав (ПІ-32),
Буца Юрій (СА-31),
яка посіла перше місце серед команд "Львівської політехніки"
на I етапі Всеукраїнської (42-ї Міжнародної) студентської
олімпіади з програмування ACM-ICPC 2017!
читати більше

Вітаємо студентів кафедри ПЗ

Романа Губ'яка (ПІ-21) та Віталія Маковейчука (ПІ-23)
з успішним виступом на Всеукраїнській студентській
олімпіаді з напряму «Комп’ютерні науки»!
читати більше

Співпраця з компанією DataArt

Кафедра програмного забезпечення Львівської політехніки розвиває співпрацю з компанією DataArt.
9 лютого 2017 р. у ХХІХ корпусі Львівської політехніки відбулось відкриття навчальної лабораторії «Інтернет речей», обладнаної компанією DataArt.
читати більше

DataArt Cooperation

Співпраця з компанією Sigma Software

Кафедра програмного забезпечення Львівської політехніки розвиває співпрацю з компанією Sigma Software.
5 вересня 2016 р. у ХХІХ корпусі Львівської політехніки відбулось відкриття навчальної лабораторії гнучких методологій розробки програмного забезпечення, обладнаної компанією Sigma Software.
читати більше

Sigma Software Cooperation

Програмування вбудованих систем

На кафедрі ПЗ для студентів організовано
гурток з програмування вбудованих систем
– команда працівників і студентів кафедри ділиться власним досвідом, здобутим у процесі роботи над реальними проектами спільно з італійською компанією Dinamica Generale S.p.A, що спеціалізується на інноваційних рішеннях для агропромисловості.
більше про гурток

Співпраця із компанією Sigma Software

«Львівська політехніка» та компанія «Sigma Software» уклали договір про співробітництво щодо навчання, проходження практики, стажування та забезпечення подальшої співпраці із випускниками за напрямом підготовки «Програмна інженерія».

Читати далі
Співпраця із компанією Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

Важковирішувані комбінаторні задачі штучного інтелекту

Базилевич Роман Петрович 

Науковий керівник школи -
д.т.н., проф. Базилевич Роман Петрович


Базилевич Роман Петрович вчений в галузі комп'ютерних наук, Академік АІН України, дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка, член Американської комп’ютерної асоціації (ACM), феллов Інституту інженерів-електриків Великобританії (ІЕЕ), професор, доктор технічних наук. Має світове визнання як вчений та організатор в галузі науки.

З 1958 р. по 1967 р. навчався в аспірантурі та працював науковим співробітником Фізико-механічного інституту АН України. У 1964 р. захистив кандидатську дисертацію. У 1984 р. в Ленінградському електротехнічному інституті захистив докторську дисертацію в галузі комп’ютерних наук. З 1987 р. обіймає посаду професора.

Роман Петрович є одним з ініціаторів широкого розгортання наукових досліджень в царині комп'ютерного проектування в Україні. На початку 70-х років створив першу у Львівській політехніці наукову групу з автоматизованого проектування, де було сформовано багато висококваліфікованих спеціалістів, що спряли інтенсивному розвитку досліджень в галузі комп'ютерних наук та їх використання у різних проблемних областях, зокрема в автоматизованому проектуванні, а в подальшому утворили ядра кафедр, груп і професійних колективів.

Під науковим керівництвом проф. Базилевича Р.П. виконано більш, ніж 70 науково-дослідних робіт, в тому числі за планами Комітету з питань науки та технологій України, Міністерства освіти України, Міністерства оборони України, за міжнародною програмою “Дніпро”, що виконана у відповідності до Угоди про науково-технічне співробітництво між Урядом України та Урядом Французької республіки, на замовлення багатьох виробничих організацій України та бувшого Радянського Союзу.

Роман Петрович Базилевич є переможцем конкурсу науково-дослідних робіт з автоматизованого проектування фірми INTEL (2003р.). Є науковим керівником 12-ти кандидатів наук, двоє з яких в подальшому захистили докторські дисертації. Протягом 1995-1996р.р. виконував наукові дослідження в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго. Як переможець програми академічних обмінів ім. Фулбрайта уряду США стажувався в Гарвардському Університеті (2000-2001р.р.)

Виступав з науковими доповідями на багатьох міжнародних наукових симпозіумах та конференціях як в Україні, так і за її межами, в багатьох університетах та провідних науково-дослідних організаціях США, Росії, Франції, Польщі (INTEL Strategic CAD Labs in Portland, IBM Austin Research Lab, CADENCE in San-Jose, у Центрі перспективних досліджень з комп'ютерних наук в м. Делі в Індії, в Університетах м. Бордо та м. Бетін у Франції, у Каліфорнійському Університеті в Сан-Дієго, в Масачуссетському Університеті в Амгерсті, у Нью-Йоркському Університеті в Бінґгамтоні, у Каліфорнійському Університеті в Берклі, у Гарвардському Університеті в Бостоні, в Техаському університеті в Аустіні, в НДІ м. Зеленограда, у Санкт-Петербурському електротехнічному інституті, у Московському інституті електронної техніки, у Люблінській політехніці, у Вищій школі інформатики та управління в м. Ряшеві та ін.).

Ініціював та очолював проведення ряду міжнародних конференцій в межах бувшого Союзу та України: у 1979 р. та в наступних роках ряд конференцій з автоматизованого проектування, п'ять конференцій з проблем українізації комп'ютерів (1992 1996рр.), у 2000р. - регіональну конференцію з сучасних проблем в комп'ютерних науках. Є ініціатором створення у Львові Центру Інституту інженерів-електриків Великобританії та відділення Американської комп'ютерної асоціації, які очолював як Голова. У 1995 році очолив першу у Львівській політехніці докторську спеціалізовану раду зі спеціальностей “Математичне моделювання” та “Математичне та програмне забезпечення обчислювальної техніки”. Член редакційної ради журналу “Управляющие системы и машины” АН України, Голова редколегії нового наукового збірника “Сучасні проблеми в комп'ютерних науках”, відповідальний редактор декількох наукових видань.

У 1984 р. організує підготовку інженерів за спеціалізацією “Математичне забезпечення САПР”, а з 1990 року, відгукуючись на потреби сьогодення, ініціює та забезпечує відкриття однієї з перших в Україні кафедри з підготовки фахівців за новою перспективною спеціальністю “Програмне забезпечення автоматизованих систем”, з часом що переростає в напрямок “Програмна інженерія”.

Проф. Базилевич Р.П. є експертом Єврокомісії з проблем інформатики.

Має понад 350 наукових праць, в тому числі 4 одноосібні монографії, ряд навчальних посібники, 11 винаходів.

Монографії:

  • Базилевич Р.П. Нелiнiйнi безреактивнi кола / Під ред. проф. Б.I.Блажкевича.- К: Наук. думка, 1967.- 115 с.
  • Базилевич Р.П. Алгоритмические методы гибкой трассировки межсоединений.ИК АН УССР, Киев., 1979.- 52 с.
  • Базилевич Р.П. Декомпозиционные и топологические методы автоматизирован-ного коструирования электронных устройств.- Львов: Вища школа, 1981.- 168 с.
  • Базилевич Р.П. Методы синтеза топологии плоских укладок электронных узлов: Учеб. пособие по курсу "Математическое обеспечение САПР".- Львов: Вища школа, 1986.- 64 с.
 
Спільна доповідь проф. Базилевича Р.П. та Кутельмаха Р.К. на міжнародній науково-технічній конференції з теоретичних проблем комп'ютерних наук, США, Флоріда, Орландо, 2008 р.

Результати наукових досліджень і отримані власні наробки проф. Базилевича Р.П. та його наукової школи, зокрема математичні моделі та алгоритми для розв’язування складних задач штучного інтелекту втілені в програмні системи ряду фірм США, Росії та України, широко використовуються в наукових, виробничих цілях та впроваджені у навчальний процес для підготовки фахівців нової формації в галузі інформаційних технологій.

Поточні міжнародні ІТ-проекти кафедри:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
ІТ-партнери кафедри програмного забезпечення:
DataArtComarchDinamica GeneraleSigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantisLohika