Software Department

Search form

Department Cooperation with Sigma Software

Sigma Software and Lviv Polytechnic University start cooperation on “knowledge triangle” model

Read more
Department Cooperation with Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

Відбулись захисти магістерських кваліфікаційних робіт

19 та 20 грудня на кафедрі програмного забезпечення Національного університету «Львівська політехніка» відбулись захисти магістерських кваліфікаційних робіт. Головою державної екзаменаційної комісії виступив голова ради директорів компанії «Softserve» Любінець Ярослав Володимирович. До захисту було представлено 24 роботи, 3 студентів захищались англійською мовою.

Тематика дипломів відзначалась актуальністю та відповідала сучасним тенденціям ІТ-індустрії. Так теми магістерських кваліфікаційних робіт охоплювали актуальні аспекти інженерії програмного забезпечення, такі як: прогнозування відмов ПЗ, прогнозування тривалості виконання завдань ІТ-проектів за методологією Scrum, аналіз продуктивності програмної реалізації алгоритмів, оцінювання достатності інформації в специфікації вимог до ПЗ, аналіз функцій управління ризиками реалізації програмних проектів, ефективне опрацювання даних в розподілених програмних системах з високим навантаженням тощо; значна частка робіт була присвячена системам розпізнавання та опрацювання зображень та графічної інформації, зокрема аналізу, виділенню та супроводженню рухомих об’єктів на динамічних зображеннях, опрацюванню текстур однорідних матеріалів для визначення нерегулярності та дефектів, підвищенню ефективності стиснення RGB зображень, розпізнаванню хвороб рослин за зображеннями засобами згорткових нейронних мереж, аналізу відео-потоку засобами нейронних мереж та ін. Значна частка кваліфікаційних робіт була присвячена створенню програмних засобів на основі штучного інтелекту та аналізу даних та їх використання в актуальних прикладних задачах сьогодення, зокрема можна відзначити такі роботи як «Система прогнозування та прийняття рішень на основі інтелектуального аналізу даних ринку продажів», «Програмні засоби аналізу впливу новин на фондовий ринок», «Нейромережевий пошук параметрів мікроелектронних пристроїв для забезпечення заданого температурного режиму», «Програмне забезпечення для аналізу взаємозв’язків у соціальних мережах на основі глибинного машинного навчання» та ряд інших.

Частина магістерських кваліфікаційних робіт була розроблена на замовлення підприємств, адже майже всі випускники кафедри працевлаштовані у провідних ІТ-компаніях Львова, де перед тим вони проходили дослідницьку практику.

Серед кращих робіт екзаменаційна комісія відзначила роботи студентів Новака Д.С. «Мобільна система для орієнтування незрячих осіб в приміщеннях» (керівник – професор кафедри Федасюк Д.В.) та Ача М.М. «Система навігації автономного дрона на основі ультразвукових сенсорів» (керівник – завідувач кафедри Яковина В.С.).Наукові результати магістерських робіт було опубліковано в різноманітних матеріалах конференцій (в тому числі міжнародних) та наукових періодичних виданнях. Голова ЕК відзначив високий рівень представлених магістерських кваліфікаційних робіт і був приємно вражений підготовкою та знаннями, які магістри продемонстрували при їх захисті. Також він зазначив, що готовий усіх випускників стаціонарної форми навчання із задоволенням бачити серед працівників компанії «Softserve».

Хештеги: 


Software Department Current International Projects:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
Software Department IT partners:
DataArtComarchDinamica GeneraleSigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantisLohika