Software Department

Search form

Department Cooperation with Sigma Software

Sigma Software and Lviv Polytechnic University start cooperation on “knowledge triangle” model

Read more
Department Cooperation with Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

Львівська політехніка стала виконавцем Міжнародного проєкту LIFE MERCURY-FREE щодо розв’язання проблем забруднення ртуттю

LIFE MERCURY-FREE «Complex Awareness Raising and Behaviour Change for the Mercury-Free City Environment» («Комплексний підхід до інформування та зміни поведінки населення для організації «вільного» від ртуті міста») є одним з перших проєктів, який отримав фінансування від програм ЄС Life і присвячений обміну інформацією та поведінковим змінам у сфері небезпеки забруднення ртуттю, спричиненої побутовою діяльністю та, особливо, шляхом їх неналежного використання, зберігання та утилізації ртутьвмісної продукції. Проєкт також є інноваційним щодо регіонів його реалізації: у Польщі та Україні.

Загальна вартість фінансування від Європейського Союзу становить 1 394 тис. євро, з яких для Львівської політехніки виділено близько 92 тис. євро.

Керівником проєкту від Львівської політехніки є завідувач кафедри програмного забезпечення Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій професор Дмитро Федасюк. До участі в проєкті залучена кафедра екології та збалансованого природокористування Інституту сталого розвитку та низка структурних підрозділів університету.

― Загальна мета проєкту ― зменшення забруднення навколишнього середовища ртуттю, що міститься в побутової продукції, з якими споживачі поводилися неправильно, шляхом надання інформаційної підтримки через платформу комунікації та співпраці, організації широкої інформаційно-просвітницької кампанії та заходів зі зміни поведінки, формування довіри багатьох зацікавлених сторін шляхом створення вільного від ртуті міста, участі в проєкті та співпраця багатьох зацікавлених сторін для спільного пошуку вирішення проблеми, ― пояснив Дмитро Федасюк.

Проєкт передбачає проведення комплексу заходів у чотирьох містах зі схожими проблемами у сфері поводження зі ртуттю: в Україні ― у Львові, Івано-Франківську та в Польщі ― Лодзі і Кракові.

До консорціуму LIFE MERCURY-FREE увійшла також Івано-Франківська академія Івана Золотоустого.

Потужним та різноманітним є склад міжнародних партнерів проєкту: Лодзька політехніка (Польща), Гірничо-металургійна академія імені Станіслава Сташиця (Польща), Еворський університет (Португалія), Університет Камерино (Італія), організація Innovation Hive ― Kypseli Kainotomias (Греція), компанія Virtual Angle BV (Нідерланди).

У межах реалізації проєкту:

  • розроблять LIFE e-HUB ― інформаційної платформи, що об’єднує всіх партнерів,
  • створять освітню платформу на базі платформи Moodle;
  • проведуть Міжнародну конференцію «Місто без ртуті: небезпека в наших домівках»,
  • проведуть Міжнародний міських марафонів без ртуті,
  • організують літні та зимові школи для населення, неурядових організацій та навчальних закладів;
  • створять Академію «Життя без ртуті».

― Реалізація цього проєкту може стати першим кроком в напрямку приєднання України до підписантів Мінаматської конвенції про ртуть. яка була підписана 1 жовтня 2013 року в японському місті Кумамото 92 країнами і , яка стала значною міжнародною подією в боротьбі з наслідками забруднення ртуттю, ― додав Дмитро Васильович.



Software Department Current International Projects:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
Software Department IT partners:
KindGeek ЛінкАпСтудіо DataArtN_IX Sigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantis ComarchDinamica Generale