Software Department

Search form

Department Cooperation with Sigma Software

Sigma Software and Lviv Polytechnic University start cooperation on “knowledge triangle” model

Read more
Department Cooperation with Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

Студент ПЗ Павло Мукан: «Нині всі працюють задля перемоги, кожен на своєму фронті, але всіх нас об’єднує одне – любов до України»

Треба цінувати те, що маєш, і плекати в собі почуття вдячності. У цьому переконаний студент ІКНІ Павло Мукан. Нещодавно енергійний спортсмен став срібним призером чемпіонату України з легкої атлетики серед юніорів. Про амбітні плани й нові досягнення політехніка – у нашому інтерв’ю.

– Що спонукало вас вступити саме до Політехніки?

– Національний університет «Львівська політехніка» – найстаріший технічний заклад вищої освіти в Україні й усій Східній Європі. Мені завжди подобалося програмування. Тож я мріяв вступити на спеціальність «програмне забезпечення» факультету ІКНІ. На щастя, зробив правильний вибір. Адже навчання в Політехніці дає актуальні й потрібні знання, які я використовую у своїй професійній діяльності.

– Які моменти студентського життя можете пригадати?

– Наразі я рідко бачуся з одногрупниками, адже через пандемію COVID-19 і повномасштабну війну ми навчаємося дистанційно. Та саме це робить кожну нашу зустріч незабутньою. Найбільше запам’яталося те, як 31 грудня ми з одногрупниками здавали лабораторні та спілкувалися з викладачем. Це було дуже атмосферно й по-домашньому затишно.

 Чи важко поєднувати тренування, підготовку до змагань і навчання в університеті?

– Зовсім не важко, адже я правильно розподіляю свій час. У кожного з нас однакова кількість годин у добі. Всі ми хочемо мати більше вільного часу, але часто проводимо день непродуктивно.

– З чого розпочалася ваша спортивна кар’єра? Чому саме легка атлетика?

– Я почав займатися бігом три роки тому, коли був учнем за обміном у США. Мій друг Христофор порекомендував мені долучитися до їхньої команди. Мене вразило те, як професійно там підходять до спорту у звичайній старшій школі: головний і ще чотири тренери, масажисти, інфраструктура для тренувань, психологічні заняття включно з візуалізацією й афірмаціями. Але головне – друзі, з якими я досі часто спілкуюся. Нині, під час повномасштабної війни, вони допомагають Україні, переказуючи власні кошти благодійним фондам. Особлива подяка Державному департаменту США за військову та гуманітарну допомогу Україні. Також я щиро вдячний цій установі за спонсорування мого перебування у США.

– Розкажіть про своє перше змагання.

– Раніше я професійно займався шахами, тому першим моїм змаганням був шаховий турнір. На відміну від шахів, у змаганнях із бігу поки що не перемагав. Та головне участь, а не перемога. На мою думку, шахи й біг мають багато спільного. І там, і там надзвичайно важливі стратегія й тактика. Сунь-цзи наголошував: «Стратегія без тактики – найповільніший шлях до перемоги. Тактика без стратегії – метушня перед поразкою».

– Що найважче у підготовці до змагань? Як вона відбувається?

– Я професійний програміст, а біг для мене став хобі. Тож не надаю особливого значення змаганням. Для мене не важливо, яке місце я посяду, просто приємно брати участь у змаганнях, знайомитися з бігунами. Вони всі дуже класні люди, і я щиро вболіваю за кожного з них. Хоча мій тренер Микола Нижник не зовсім розуміє такий підхід. Він досягнув чималих висот у спорті, ставши найшвидшим бігуном в Україні і спортсменом-олімпійцем. А головний принцип у підготовці до змагань – 80/20, де 80 відсотків – це легкі пробіжки (я б назвав їх медитацією і відпочинком), а 20 відсотків – доволі важкі тренування.

– Розкажіть про участь у чемпіонаті України з легкої атлетики. Які були ваші емоції після оголошення результатів?

 Я щасливий, що зумів посісти друге місце. Емоції на фініші надзвичайно приємні, адже коли людина біжить на межі сил, то виділяються гормони й нейромедіатори, зокрема ендоканабіноїди, ендорфін, дофамін, серотонін. Відчуття схоже на ейфорію. Одне слово – кайф. Хоча я не встиг уповні відновитися перед чемпіонатом і не досить добре підготувався до змагань, адже 11 вересня брав участь у чемпіонаті України з бігу на 5000 м серед дорослих у Луцьку. Вдалося посісти 16-те місце серед 37 професійних спортсменів, майстрів спорту міжнародного класу, олімпійців. Також я поставив особистий рекорд – пробіг 5000 м за 15 хв 31 с.

– Як Політехніка допомагає молодим спортсменам?

– Політехніка допомагає у здобутті фахових знань і навичок. Займатися ж фізкультурою важливо для здоров’я. В нас багато спортивних секцій. Вважаю, що секція легкої атлетики є найкращим вибором для тих, кому не байдуже власне здоров’я. Професійні тренери допоможуть уникнути помилок, яких припускаються початківці, й запобігти травмам. На жаль, через поширення коронавірусу ми тренувалися дистанційно, але з початком навчального року тренування відновили. В команді завжди цікавіше працювати, ніж самому.

– Чого ви мрієте досягти в житті та спорті?

– Мрію, щоб наша перемога настала якнайшвидше і в Україні запанував мир. Я живу життям своєї мрії вже тепер, ціную те, що маю. Гадаю, почуття вдячності за те, що ми маємо, робить нас по-справжньому щасливими. Проте ставлю цілі й досягаю їх, а коли зазнаю невдачі, то просто аналізую помилки і рухаюся далі. Спорт дав мені тіло моєї мрії, здоров’я, я відчуваю радість від кожного тренування. Жодного разу не доводилося примушувати себе тренуватися. Хочу, щоб так було й надалі. Мрію все життя прожити в гармонії зі собою. Останнім часом я активно готуюся до чемпіонату України з кросу, що відбудеться 30 жовтня. Постараюся перемогти і пройти відбір на юніорський чемпіонат Європи в Італії.

– Як живе український спорт в умовах війни?

– З початком повномасштабної війни багато спортсменів стали на захист нашої держави. Щиро вдячний кожному, хто нас обороняє. А загалом, на мою думку, важливо й далі тренуватись і, якщо є змога, вивчати військову справу. Щойно держава потребуватиме моєї допомоги, піду її захищати. Нині всі працюють задля нашої перемоги, кожен на своєму фронті, але всіх нас об’єднує любов до України.



Software Department Current International Projects:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
Software Department IT partners:
KindGeek ЛінкАпСтудіо DataArtN_IX Sigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantis ComarchDinamica Generale