Кафедра програмного забезпечення

Пошукова формаКолектив кафедри вітає

кандидата технічних наук, доцента кафедр
Олега Григоровича Крука
з днем народження!
З днем народження щиро вітаємо,
Щасливої долі й здоров’я бажаємо,
Кар'єрного росту і процвітання
І щоб збувались усі побажання!

Колектив кафедри вітає

кандидата технічних наук, доцента кафедри
Лілія Миколаївна Дяконюк
з днем народження!
З днем народження щиро вітаємо,
Щасливої долі й здоров’я бажаємо,
Кар'єрного росту і процвітання
І щоб збувались усі побажання!

Колектив кафедри вітає

кандидата технічних наук, доцента кафедри
Тетяну Олександрівну Коротєєву
з днем народження!
Бажаєм щастя і достатку, ясного неба і тепла,
В житті Вам згоди й порядку, щоб доля світлою була.
В роботі – успіхів, везіння, у справах – вічного горіння!
Від душі любові вам бажаєм, і хай Вам Господь Бог допомагає!

Захист дисертації

Колектив кафедри програмного забезпечення вітає колегу та аспіранта Симця Івана Ігоровича з приводу захисту дисертації та присудження наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 12 - інформаційні технології за спеціальністю 121 - Інженерія програмного забезпечення, який відбувся 16 червня.
читати більше

День знайомства з кафедрою ПЗ


Кафедра програмного забезпечення запрошує абітурієнтів та їхніх батьків на онлайн-зустріч, яка відбудеться 10 червня 2022 року.

Докладніше

Вітаємо переможців!


Вітаємо команду Львівської політехніки, зокрема студентів кафедри Ростислава Точ (ПЗІП-11) та Олега Гембаровського (ПЗ-24), які зайняли 6 місце в Олімпіаді з програмування (Західноукраїнський регіон) та 1 місце у Львівській політехніці!

То Майя Ву - “Шлях у професію”


То Майя Ву, випускниця
бакалаврату кафедри
програмного забезпечення:
“Шлях у професію”

Увага карантин!

Контакти кафедри на час карантину:
ikni.pz(at)gmail.com,
098 22 46 731
read more ...

 

Вітаємо переможців!

Вітаємо команду Львівської політехніки (зокрема, студента Точ Ростислава - група пз-42), які вибороли 3 місце у Олімпіаді з програмування (Західноукраїнський регіон)!
read more ...

Вітаємо переможців конкурсу!

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Інженерія програмного забезпечення"!
Робота Іллі Луцика: "Адаптивна програмна система на основі онтологічного підходу для допомоги людям з когнітивними порушеннями", зайняла І-е місце у ІІ-му турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020 року.
Робота Дениса Братасюка read more ...

Видання кафедри ПЗ

Серед переможців університетського конкурсу монографій, підручників та посібників – два видання працівників кафедри ПЗ. Колектив кафедри програмного забезпечення вітає своїх колег із цим досягненням і бажає подальших наукових і педагогічних здобутків!
читати більше

До дня освітянина

Як поєднуються 13 вересня та 1 жовтня на кафедрі програмного забезпечення?
Запитаймо викладачів кафедри, як їм вдається поєднувати викладання і роботу в ІТ-компаніях.
читати більше

Гурток Інтернету Речей (IoT) на ПЗ

На кафедрі програмного забезпечення діє гурток Інтернету Речей (IoT), в якому студенти мають змогу пройти серію навчальних курсів - "Спеціалізація з основ Інтернету Речей (ІоТ)" - An Introduction to Programming the Internet of Things (IOT) Specialization від Каліфорнійського Університету в Ірвайн, США.
Перші студенти вже отримали свої сертифікати! читати більше

Програмування вбудованих систем

На кафедрі ПЗ для студентів організовано
гурток з програмування вбудованих систем
– команда працівників і студентів кафедри ділиться власним досвідом, здобутим у процесі роботи над реальними проектами спільно з італійською компанією Dinamica Generale S.p.A, що спеціалізується на інноваційних рішеннях для агропромисловості.
більше про гурток

Співпраця із компанією Sigma Software

«Львівська політехніка» та компанія «Sigma Software» уклали договір про співробітництво щодо навчання, проходження практики, стажування та забезпечення подальшої співпраці із випускниками за напрямом підготовки «Програмна інженерія».

Читати далі
Співпраця із компанією Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

Відгуки випускників кафедри

Наталя-Лілія Артим, бакалавр ПЗ (2017)

Зараз ми можемо почути з кожного кутка про ІТ, як це круто, популярно та перспективно. Це була моя мрія поступити саме на кафедру ПЗ, хоча я поняття не мала з чим я буду мати справу, просто бачила чітку ціль. Буду відвертою, я не знала на що підписувалась. Математичний аналіз давав зрозуміти, що я не так то і добре вчуся, і давав маленький такий копнячок до нічних розбирань з інтегралами - це навчило мене терпеливо відноситись до того що потрібно зробити, а не те що я хочу.

Згодом все більше і більше предметів було пов'язаних саме з розробкою програмного забезпечення, і перший написаний калькулятор був ніби особистою перемогою. Аналіз, архітектура, дизайн, розробка, тестування - все це дало зрозуміти весь цикл розробки і я усвідомила наскільки це все важливо комбінувати і поєднувати. Не можу сказати, що було легко вчитись, але це однозначно було дуже цікаво.
Я працюю вже 2 роки в ІТ компанії і розумію, що я зробила правильний вибір в школі, що недаремно сиділа ночами, недаремно тижнями вчила бази даних і шукала як ж виглядає та вита пара. Все це дало мені можливість почуватися на рівні з людьми з більшим досвідом в цій сфері ніж я.

Тому про спеціальність програмна інженерія можна сказати одною відомою фразою: "тяжко в навчанні - легко в бою".

Чому справжній ІТ-шник - супергерой?

Обновлена: 26.03.2017 ІТ - напевно чи не найзагадковіша для усвідомлення галузь! Над чим днями трудяться оці кодери перед своїми моніторами? Що вимагає такої неймовірної концентрації? І кому ж потрібні ці зусилля? Питань справді просто безліч, тож будемо розбиратись:

Перше правило айтішника: бачиш проблему - спробуй вирішити!

Насправді, нема нічого гіршого ніж кодити заради того щоб кодити, кому це, зрештою, потрібно?) Основним правилом айтішника є вміння чітко бачити, що ти вирішуєш проблему. Це власне і мотивує! Згадайте, до прикладу, похід в кіно. Ще декілька років тому, щоб купити квиток, потрібно було завчасно, а іноді і за день наперед їхати в Кінопалац і стоячи в довгій черзі очікувати на омріяний квиток. А як це виглядає зараз? Достатньо декілька кліків в смарті і все, готово! Бачимо, айтішникам вдалось вирішити цю проблему. Щось в цьому є супергеройське) Тож варто відмітити, що айтішник в першу чергу повинен вміти локалізувати проблему, це може бути як і щось глобальне - так і невеличка задача про те як зробити той чи інший обрахунок швидше. Це формує особливий задачний тип мислення, де кожне завдання - виклик, з яким тобі треба якнайкраще впоратись.

Друге правило айтішника: лінь працювати - автоматизуй!

Айтішник ти чи ні - лінь властива всім. І тут головне вміти правильно її використати. Бо як відомо саме лінь - рушій змін. Це напевно друге чим керуються айтішнки - автоматизуй все по максимуму, щоб вдруге до цього не повертатись. До прикладу, проблема підбору музики. Поки айтішник працював над вирішенням нової проблеми - див правило №1), він відволікався на підбір музики, під яку працює. То чому б не розробити щось, що автоматично підбиратиме музику такого ж стилю і не відволікатиме програміста від глобальних проблем? І так, тепер автоматичний підбір треків на YouTube використовують всі, а почалось все з ліні програміста.

Третє правило айтішника: не стій на місці!

Третє по порядку, але не по важливості. Не можна зациклюватись на одній проблемі чи технології. Поки ти працюєш над своєю задачею, хтось завершив боротись зі своєю, і ти зможеш ефективно використати її для боротьби зі своїми драконами. Тому головне тримати руку на пульсі. Повертаючись до правил №1 та №2 - основна ціль - вирішити проблему і до того ж з мінімальними зусиллями. Тому навчання повинно бути постійним, і це зовсім не складно, якщо ти розумієш для чого ти це робиш.

Гільдія супергероїв, або де можна стати справжнім айтішником

Правила це звісно добре, а як же цього навчитись? В межах кафедри ПЗ НУ "Львівська політехніка" це робити особливо легко, бо вивчаєш ази роботи не лише кодера, але й бізнес-аналітика, проектного менеджера, UI/UX аналітика, знайомишся з різноманіттям доступних технологій - а саме це і дає повноту розуміння галузі, того з чим ти насправді працюєш, і не прив'язує до однієї-єдиної професії, що і дає змогу тобі оцінити, що саме в сфері інформаційних технологій зможе тебе зацікавити.

Мені особливо імпонує запропонований кафедрою підхід, де студенти в процесі навчання не просто виконують вправи, як непов'язані фрагменти роботи, а впродовж семестру-двох працюють над проектом. Навіть в межах декількох дисциплін. Це може бути свій застосунок на смартфон, скажімо. Тоді ти вчишся цінувати, те що ти робиш, і розумієш як здобуті знання можна застосувати в реальному житті - а це чи не найбільша проблема освіти на сьогодні.

Окрім того варто відмітити, що технології, якими оперує кафедра - найновіші, і не доведеться писати на Pascal, оскільки кафедра дуже тісно співпрацює з провідними іт-компаніями міста, і спеціалісти галузі регулюють викладання у відповідності до потреб світового ринку. Студенти з першого курсу знають про специфіку роботи всередині компаній, оскільки партнери кафедри наполягають на проведенні занять не лише в межах Політехніки, а і в максимально наближених до робочих, умовах.

Підсумуючи, скажу, що вчитись направду є в кого, тож якщо ти готовий ставити перед собою глобальні задачі, ефективно їх вирішувати і не зупинятись на досягнутому - вперед, воно того вартує!
source
 

Ти закінчив кафедру ПЗ? Хочеш поділитися враженнями? Надішли свій відгук на пошту ikni.pz@gmail.com :)


Поточні міжнародні ІТ-проекти кафедри:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
ІТ-партнери кафедри програмного забезпечення:
KindGeek ЛінкАпСтудіо DataArtN_IX Sigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantis ComarchDinamica Generale