Кафедра програмного забезпечення

Пошукова форма



Колектив кафедри вітає

кандидата технічних наук, асистента кафедри
Ірину Євгенівну Ваврук
з днем народження!
Бажаєм щастя і достатку, ясного неба і тепла,
В житті Вам згоди й порядку, щоб доля світлою була.
В роботі – успіхів, везіння, у справах – вічного горіння!
Від душі любові вам бажаєм, і хай Вам Господь Бог допомагає!

Колектив кафедри вітає

кандидата технічних наук, доцента кафедри
Тетяну Анатоліївну Марусенкову
з днем народження!
З днем народження щиро вітаємо,
Щасливої долі й здоров’я бажаємо,
Кар'єрного росту і процвітання
І щоб збувались усі побажання!

Колектив кафедри вітає

кандидата технічних наук, доцента кафедри
Світлану Іванівну Яцищин
з днем народження!
Нехай дороги стеляться крилато, будуть чисті, рівні як струна.
І добро не оминає хату, як не оминає світ весна.
Хай малює доля з буднів свято, і дарує Вам багато літ!
Хай світла, радісна дорога щасливо стелиться в житті!

До дня освітянина

Як поєднуються 13 вересня та 1 жовтня на кафедрі програмного забезпечення?
Запитаймо викладачів кафедри, як їм вдається поєднувати викладання і роботу в ІТ-компаніях.
читати більше

Гурток Інтернету Речей (IoT) на ПЗ

На кафедрі програмного забезпечення діє гурток Інтернету Речей (IoT), в якому студенти мають змогу пройти серію навчальних курсів - "Спеціалізація з основ Інтернету Речей (ІоТ)" - An Introduction to Programming the Internet of Things (IOT) Specialization від Каліфорнійського Університету в Ірвайн, США.
Перші студенти вже отримали свої сертифікати! читати більше

Програмування вбудованих систем

На кафедрі ПЗ для студентів організовано
гурток з програмування вбудованих систем
– команда працівників і студентів кафедри ділиться власним досвідом, здобутим у процесі роботи над реальними проектами спільно з італійською компанією Dinamica Generale S.p.A, що спеціалізується на інноваційних рішеннях для агропромисловості.
більше про гурток

Співпраця із компанією Sigma Software

«Львівська політехніка» та компанія «Sigma Software» уклали договір про співробітництво щодо навчання, проходження практики, стажування та забезпечення подальшої співпраці із випускниками за напрямом підготовки «Програмна інженерія».

Читати далі
Співпраця із компанією Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

Історія формування кафедри

Бурхливе впровадження комп'ютерів у всі сфери життя та виробництва у 80-х рр. минулого століття вимагало значного збільшення випуску інженерів-розробників складних програмних засобів. Це був час, коли потреби в програмному забезпеченні зростали в різних галузях господарства, в науці, в управлінні, а кваліфікованих кадрів не було. Для цього у 1988 р. в перелік існуючих спеціальностей було введено нову спеціальність “Програмне забезпечення автоматизованих систем”. Згідно проведеного опитування для Львівщини серед організацій регіону на той час необхідно було готувати щорічно не менше 200 фахівців - розробників складних програмних комплексів. Індустрія програмного забезпечення заявила про себе як нова потужна галузь не тільки науки, а і виробництва, що має свої особливості відмінні від комп'ютерної техніки, прикладної математики, звідки виросла, та інших розвинутих на той час галузей. Для забезпечення потреб регіону у підготовці високо-кваліфікованих розробників сучасного програмного забезпечення за ініціативою проф. Базилевича Романа Петровича у Львівській політехніці в серпні 1990 р. була створена кафедра програмного забезпечення. Гостре зростання потреб та відсутність належних фахівців зумовили початок підготовки інженерів у цій новій перспективній галузі.

Становлення кафедри було нелегким. Кафедра організувалась на основі групи викладачів кафедри “Прикладна математика” та розташовувалась в третьому навчальному корпусі. Найважча проблема - це підбір викладачів для забезпечення навчального процесу. Вимоги були дуже високі: наявність власного досвіду розробки складних програмних засобів, добра математична підготовка перш за все в сфері дискретної математики та методів оптимізації. Став в нагоді досвід, отриманий проф. Базилевичем Р.П. протягом 1970-1990 рр. при створенні колективу, який розробляв програмне забезпечення для систем автоматизованого проектування на замовлення провідних підприємств Києва, Львова, Москви, Ленінграда, Мінська. Важливим став також досвід, набутий при відкритті у 1984 р. спеціалізації “Математичне та програмне забезпечення систем автоматизованого проектування” в рамках спеціальності “Прикладна математика”. Було введено ряд нових дисциплін, в тому числі з програмного забезпечення, основи яких були пізніше використані для нової спеціальності.

Кадрову основу нової кафедри склали професор Базилевич Р.П., професор Мельник Р.А., доцент Семотюк В.М., доцент Федорчук Є.Н., доцент Заяць В.М., доцент Федоришин О.С., ст. викл. Рицар В.В. та доцент Паленичка М.А., роль якого була особливо важливою та плідною як в наданні студентам доброї математичної підготовки, так і в організаційних справах кафедри. Перші роки становлення кафедри були дуже важкими: нестача комп'ютерів, недостатні площі кафедри, труднощі із залученням до навчального процесу нових викладачів, відсутність підручників і літератури для постановки курсів та створення методичного забезпечення. Проте вже протягом 1990 - 2001 років кафедра успішно здійснила не тільки становлення, але й вдосконалення нової важливої спеціальності та готувала фахівців. Випускники кафедри заклали основи ряду нових фірм регіону з робробки програмного забезпечення на потребу багатьох державних і комерційних структур. Вже за перші п'ять років діяльності кафедра стала готувати не тільки інженерів, але й магістрів та аспірантів, тобто відповідала всім вимогам найвищого четвертого рівня акредитації. Це сприяло становленню індустрії розробки складного програмного забезпечення в регіоні. Конкурс абітурієнтів був та залишається одним з найбільших в університеті та Інституті комп'ютерних наук та інформаційних технологій, що підтверджує високу актуальність спеціальності “Програмне забезпечення автоматизованих систем”.

У 1992 році кафедра увійшла до складу факультету комп'ютерної техніки та інформаційних технологій. У 2001р. в процесі реорганізації НУ “Львівська політехніка” був утворений Інститут комп'ютерних наук та інформаційних технологій, до якого увійшла і кафедра програмного забезпечення.

Першим завідувачем кафедри став її ідейний натхненник та засновник, д.т.н., проф. Базилевич Роман Петрович. Очолював кафедру з 1990 по 2001 рр.

З 2001 по 2004 рік кафедрою завідував член-кореспондент НАН України, д.т.н., проф. Грицик Володимир Володимирович.

Новим поштовхом для розвитку кафедри стало обрання в 2004 році на посаду завідувача кафедри доктора технічних наук, професора Федасюка Дмитра Васильовича, який обіймав посаду директора Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій з 2004 по 2008 рр., а з 2008 по 2019 рр. - проректор НУ “Львівська політехніка”.

З 2015 по 2020 рік кафедрою завідував д.т.н., проф. Віталій Степанович Яковина.
З 2020 року кафедрою завідує д.т.н., проф. Дмитро Васильович Федасюк.



Поточні міжнародні ІТ-проекти кафедри:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
ІТ-партнери кафедри програмного забезпечення:
KindGeek ЛінкАпСтудіо DataArtN_IX Sigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantis ComarchDinamica Generale