Кафедра програмного забезпечення Львівської політехніки розвиває співпрацю з компанією Sigma Software

Відкриття цієї лабораторії стало логічним продовженням кількарічної співпраці кафедри програмного забезпечення з компанією Sigma Software, яка входить до складу шведської групи компаній Sigma АВ.

Договір про співпрацю між Sigma Software та кафедрою програмного забезпечення Львівської політехніки було підписано в травні 2015 року як наслідок співпраці в рамках Tempus проекту NEFESIE «Національна освітня інфраструктура удосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів» (http://tempus.nung.edu.ua/), серед учасників якого Львівська політехніка та шведська компанія Sigma Technology член групи компаній Sigma. Договір укладено в рамках співпраці за моделлю «трикутника знань», яка передбачає побудову стабільних зв’язків між освітніми програмами, дослідниками і компаніями. Метою угоди є співпраця в сфері підвищення якості підготовки фахівців та удосконалення освітніх програм; набуття студентами практичних вмінь під керівництвом провідних фахівців компанії; залучення молодих спеціалістів до роботи над реальними проектами компанії; проведення заходів і конкурсів, спрямованих на заохочення інноваційної діяльності серед студентів, тощо. Співпраця також передбачає підвищення кваліфікації викладачів кафедри, виконання науково-дослідних та пошукових робіт для потреб клієнтів компанії.

За рік, що минув з часу підписання угоди студенти кафедри мали можливість пройти стажування в компанії, декілька з них стали співробітниками Львівського офісу компанії. Успішна співпраця з Львівською політехнікою включала два курси з гнучких методологій розробки програмного забезпечення, які відбулись в осінньому та весняному семестрах 2015/2016 навчального року. Участь в цих курсах взяли понад два десятки студентів напряму «Програмна інженерія». Формат проведення курсів передбачав формування студентських команд, кураторами яких були як представники різних офісів компанії, так і кафедри. Команди працювали над виконанням проектів, тематика яких пропонувалась фахівцями Sigma Software.Крім цього, студенти третього та п’ятого курсів мали можливість пройти навчальні практики на базі Львівського офісу компанії.

Компанія Sigma Software, була генеральним партнером всеукраїнського конкурсу інноваційних start-up проектів студентів ІТ-напрямів підготовки «ІТ-Еврика! Україна», фінал якого відбувся 20 травня 2016 року в Національному університеті «Львівська політехніка». Команда студентів кафедри програмного забезпечення з проектом «Taryfikator» зайняла на цьому конкурсі третє місце.

Тепер же Sigma Software допомогла облаштувати лабораторію гнучких методологій розробки програмного забезпечення в щойно відремонтованому ХХІХ корпусі Львівської політехніки, що розташований на вулиці Коновальця. Цю лабораторію компанія обладнала сучасними ноутбуками, мультимедійним проектором, кондиціонерами, екраном, сухостиральною дошкою, а також зручними, комфортними меблями. Все це дасть можливість для комфортних і ефективних занять студентів, набуття ними практичних навичок з розробки програмного забезпечення в командах за новітніми методологіями.