Кафедра програмного забезпечення

Пошукова форма



Колектив кафедри вітає

кандидата технічних наук, асистента кафедри
Ірину Євгенівну Ваврук
з днем народження!
Бажаєм щастя і достатку, ясного неба і тепла,
В житті Вам згоди й порядку, щоб доля світлою була.
В роботі – успіхів, везіння, у справах – вічного горіння!
Від душі любові вам бажаєм, і хай Вам Господь Бог допомагає!

Колектив кафедри вітає

кандидата технічних наук, доцента кафедри
Тетяну Анатоліївну Марусенкову
з днем народження!
З днем народження щиро вітаємо,
Щасливої долі й здоров’я бажаємо,
Кар'єрного росту і процвітання
І щоб збувались усі побажання!

Колектив кафедри вітає

канд. фіз.-мат. наук, доцента кафедри
Наталію Богданівну Мельник
з днем народження!
Бажаєм щастя і достатку, ясного неба і тепла,
В житті Вам згоди й порядку, щоб доля світлою була.
В роботі – успіхів, везіння, у справах – вічного горіння!
Від душі любові вам бажаєм, і хай Вам Господь Бог допомагає!

До дня освітянина

Як поєднуються 13 вересня та 1 жовтня на кафедрі програмного забезпечення?
Запитаймо викладачів кафедри, як їм вдається поєднувати викладання і роботу в ІТ-компаніях.
читати більше

Гурток Інтернету Речей (IoT) на ПЗ

На кафедрі програмного забезпечення діє гурток Інтернету Речей (IoT), в якому студенти мають змогу пройти серію навчальних курсів - "Спеціалізація з основ Інтернету Речей (ІоТ)" - An Introduction to Programming the Internet of Things (IOT) Specialization від Каліфорнійського Університету в Ірвайн, США.
Перші студенти вже отримали свої сертифікати! читати більше

Програмування вбудованих систем

На кафедрі ПЗ для студентів організовано
гурток з програмування вбудованих систем
– команда працівників і студентів кафедри ділиться власним досвідом, здобутим у процесі роботи над реальними проектами спільно з італійською компанією Dinamica Generale S.p.A, що спеціалізується на інноваційних рішеннях для агропромисловості.
більше про гурток

Співпраця із компанією Sigma Software

«Львівська політехніка» та компанія «Sigma Software» уклали договір про співробітництво щодо навчання, проходження практики, стажування та забезпечення подальшої співпраці із випускниками за напрямом підготовки «Програмна інженерія».

Читати далі
Співпраця із компанією Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

Професор Дмитро Федасюк взяв участь у зустрічі з представниками ІТ-компаній Львова

У Львівській політехніці 12 жовтня відбулася масштабна зустріч представників одинадцяти ІТ-компаній, які зосереджені у Львові, з ректором, проректорами та керівництвом інститутів і кафедр університету, які працюють в ІТ-напрямі. Присутні обговорили виклики і можливості підготовки ІТ-фахівців у Львівській політехніці. Серед учасників заходу був і завідувач кафедри програмного забезпечення професор Дмитро Федасюк.

Привітав присутніх ректор Політехніки Юрій Бобало, задавши одразу головні напрямні розмови.

― Щороку навчання в Політехніці закінчує 1800 випускників. Найкращі з них ідуть в ІТ-фірми. І ми постаємо перед проблемою, що майже немає людей, які хочуть вступати в магістратуру, аспірантуру, ставати кандидатами наук і готувати фахівців, які працюватимуть у ваших фірмах. Тому мусимо шукати компроміс і відповіді на запитання, як забезпечити ІТ-фірми фахівцями і як залишити найздібнішу молодь в університеті, щоб у майбутньому вона готувала для вас працівників, ― зазначив у своєму зверненні до учасників зустрічі Юрій Бобало.

Перед початком обговорення перший проректор Олег Матвійків розповів про досягнення Політехніки, наголосивши на високих місцях у найпрестижніших світових рейтингах, серед яких ― Times Higher Education World University Rankings 2022 та QS World University Rankings 2022. Також відзначив, що в нашому університеті є 17 бакалаврських освітніх програм, із яких 7 ― створені спільно з ІТ-Кластером, та 41 магістерська освітньо-професійна та освітньо-наукова програма.

Переходячи до дискусії, Олег Михайлович назвав основні виклики у підготовці ІТ-фахівців. А це: кадрове забезпечення, структура і зміст освітніх програм, організація освітнього процесу, матеріально-технічне забезпечення.

Про те, що найбільше турбує у якісній підготовці майбутніх працівників ІТ-сфери, говорили також директори та завідувачі кафедр.

Насамкінець перший проректор Олег Матвійків резюмував пропозиції, виокремивши найважливіші кроки для розв’язання нагальних проблем:

― Підвищити рівень викладання можна через регулярне стажування та курси підвищення кваліфікації наших викладачів. Суттєвий вплив на якість підготовки студентів матиме участь фахівців ІТ-фірм у навчальному процесі. Вони можуть читати одну пару в тиждень або вести дисципліну разом із нашим викладачем, наповнюючи її практичною складовою, проводячи лабораторні та курсові.

Добре було б на університетському рівні випрацювати схему співпраці з ІТ-фірмами, оскільки зараз роботу провадять виключно кафедри. А є непрофільні кафедри, де теж важливо викладати програмування, як, до прикладу, в Інституті геодезії.

Що ж до студентів, які працюють на ІТ-фірмах, то забезпечити якісну освіту можна через запровадження дуальної освіти, де важливі й теоретичне, і практичне наповнення. Та цю схему співпраці ще потрібно обговорити.

Докладніше – у матеріалі У Львівській політехніці домовилися з ІТ-фірмами про спільну роботу над підвищенням якості підготовки студентів на сайті Львівської політехніки.

Наталія Павлишин, Центр комунікацій Львівської політехніки



Поточні міжнародні ІТ-проекти кафедри:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
ІТ-партнери кафедри програмного забезпечення:
KindGeek ЛінкАпСтудіо DataArtN_IX Sigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantis ComarchDinamica Generale