Кафедра програмного забезпечення

Пошукова форма



До дня освітянина

Як поєднуються 13 вересня та 1 жовтня на кафедрі програмного забезпечення?
Запитаймо викладачів кафедри, як їм вдається поєднувати викладання і роботу в ІТ-компаніях.
читати більше

Гурток Інтернету Речей (IoT) на ПЗ

На кафедрі програмного забезпечення діє гурток Інтернету Речей (IoT), в якому студенти мають змогу пройти серію навчальних курсів - "Спеціалізація з основ Інтернету Речей (ІоТ)" - An Introduction to Programming the Internet of Things (IOT) Specialization від Каліфорнійського Університету в Ірвайн, США.
Перші студенти вже отримали свої сертифікати! читати більше

Програмування вбудованих систем

На кафедрі ПЗ для студентів організовано
гурток з програмування вбудованих систем
– команда працівників і студентів кафедри ділиться власним досвідом, здобутим у процесі роботи над реальними проектами спільно з італійською компанією Dinamica Generale S.p.A, що спеціалізується на інноваційних рішеннях для агропромисловості.
більше про гурток

Співпраця із компанією Sigma Software

«Львівська політехніка» та компанія «Sigma Software» уклали договір про співробітництво щодо навчання, проходження практики, стажування та забезпечення подальшої співпраці із випускниками за напрямом підготовки «Програмна інженерія».

Читати далі
Співпраця із компанією Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

Танчинець Василь Васильович

Науково-дослідна дипломна робота на тему:

Система моделювання міграції домішок h-адаптивним методом скінченних елементів

Магістерська робота присвячена розробці програмного забезпечення для розв’язання крайових задач дифузії-адвекції-реакції (ДАР), зокрема, сингулярно збурених, із застосуванням h-адаптивних схем методу скінченних елементів (МСЕ). 

У вступній частині роботи проаналізовано актуальність теми магістерської роботи, сформульовано мету та основні завдання, які необхідно вирішити, а також висвітлена практична цінність результатів роботи.

Перший розділ присвячений аналізу стану проблеми ДАР та сучасних підходів до її розв’язання. Серед актуальних методів як найбільш перспективні виділено h-адаптивні схеми МСЕ, в основі яких лежать апостеріорні оцінювачі похибок (АОП).

У другому розділі розглянуто фізичні співвідношення, які описують процеси дифузії, адвекції, реакції, сформульовано відповідну крайову задачу, побудовано варіаційну задачу. Також описано класичну схему МСЕ з використанням квадратичних та кубічних апроксимацій на трикутних скінченних елементах. Побудовано АОП, який отримано як розв’язок варіаційної задачі про похибку на кожному скінченному елементі. Описано стратегію h-адаптивного покращення сітки з використанням методу бісекції.

У третьому розділі описано розроблене програмне забезпечення для розв’язання крайових задач ДАР. Проведено порівняльний аналіз альтернативних програмних продуктів, а також висвітлено основні аспекти програмної реалізації.

Четвертий розділ присвячений аналізу результатів проведених обчислювальних експериментів з використанням розроблених програмних засобів, які реалізують побудовані алгоритми. На окремих модельних задачах проводиться порівняння отриманих числових результатів з результатами, наведеними у літературі, зокрема, порівняння h-адаптивних схем МСЕ із рівномірним згущенням сіток, а також квадратичних і кубічних апроксимацій МСЕ. Результати числових експериментів підтверджують ефективність побудованих схем.

Ключові слова: метод скінченних елементів, метод Гальоркіна, h-адаптування, апостеріорний оцінювач похибки, метод бісекції, крайова задача дифузії-адвекції-реакції.

 Захист 

Результати роботи програми



Поточні міжнародні ІТ-проекти кафедри:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
ІТ-партнери кафедри програмного забезпечення:
KindGeek ЛінкАпСтудіо DataArtN_IX Sigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantis ComarchDinamica Generale