Кафедра програмного забезпечення

Пошукова форма



Колектив кафедри вітає

кандидата фізико-математичних наук, асистента кафедри
Оксану Дмитріївну Грицай
з днем народження!
Нехай дороги стеляться крилато, будуть чисті, рівні як струна.
І добро не оминає хату, як не оминає світ весна.
Хай малює доля з буднів свято, і дарує Вам багато літ!
Хай світла, радісна дорога щасливо стелиться в житті!

Захист дисертації

Колектив кафедри програмного забезпечення вітає колегу та аспіранта Симця Івана Ігоровича з приводу захисту дисертації та присудження наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 12 - інформаційні технології за спеціальністю 121 - Інженерія програмного забезпечення, який відбувся 16 червня.
читати більше

День знайомства з кафедрою ПЗ


Кафедра програмного забезпечення запрошує абітурієнтів та їхніх батьків на онлайн-зустріч, яка відбудеться 10 червня 2022 року.

Докладніше

Вітаємо переможців!


Вітаємо команду Львівської політехніки, зокрема студентів кафедри Ростислава Точ (ПЗІП-11) та Олега Гембаровського (ПЗ-24), які зайняли 6 місце в Олімпіаді з програмування (Західноукраїнський регіон) та 1 місце у Львівській політехніці!

То Майя Ву - “Шлях у професію”


То Майя Ву, випускниця
бакалаврату кафедри
програмного забезпечення:
“Шлях у професію”

Увага карантин!

Контакти кафедри на час карантину:
ikni.pz(at)gmail.com,
098 22 46 731
read more ...

 

Вітаємо переможців!

Вітаємо команду Львівської політехніки (зокрема, студента Точ Ростислава - група пз-42), які вибороли 3 місце у Олімпіаді з програмування (Західноукраїнський регіон)!
read more ...

Вітаємо переможців конкурсу!

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Інженерія програмного забезпечення"!
Робота Іллі Луцика: "Адаптивна програмна система на основі онтологічного підходу для допомоги людям з когнітивними порушеннями", зайняла І-е місце у ІІ-му турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020 року.
Робота Дениса Братасюка read more ...

Видання кафедри ПЗ

Серед переможців університетського конкурсу монографій, підручників та посібників – два видання працівників кафедри ПЗ. Колектив кафедри програмного забезпечення вітає своїх колег із цим досягненням і бажає подальших наукових і педагогічних здобутків!
читати більше

До дня освітянина

Як поєднуються 13 вересня та 1 жовтня на кафедрі програмного забезпечення?
Запитаймо викладачів кафедри, як їм вдається поєднувати викладання і роботу в ІТ-компаніях.
читати більше

Гурток Інтернету Речей (IoT) на ПЗ

На кафедрі програмного забезпечення діє гурток Інтернету Речей (IoT), в якому студенти мають змогу пройти серію навчальних курсів - "Спеціалізація з основ Інтернету Речей (ІоТ)" - An Introduction to Programming the Internet of Things (IOT) Specialization від Каліфорнійського Університету в Ірвайн, США.
Перші студенти вже отримали свої сертифікати! читати більше

Програмування вбудованих систем

На кафедрі ПЗ для студентів організовано
гурток з програмування вбудованих систем
– команда працівників і студентів кафедри ділиться власним досвідом, здобутим у процесі роботи над реальними проектами спільно з італійською компанією Dinamica Generale S.p.A, що спеціалізується на інноваційних рішеннях для агропромисловості.
більше про гурток

Співпраця із компанією Sigma Software

«Львівська політехніка» та компанія «Sigma Software» уклали договір про співробітництво щодо навчання, проходження практики, стажування та забезпечення подальшої співпраці із випускниками за напрямом підготовки «Програмна інженерія».

Читати далі
Співпраця із компанією Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

Львівська політехніка стала виконавцем Міжнародного проєкту LIFE MERCURY-FREE щодо розв’язання проблем забруднення ртуттю

LIFE MERCURY-FREE «Complex Awareness Raising and Behaviour Change for the Mercury-Free City Environment» («Комплексний підхід до інформування та зміни поведінки населення для організації «вільного» від ртуті міста») є одним з перших проєктів, який отримав фінансування від програм ЄС Life і присвячений обміну інформацією та поведінковим змінам у сфері небезпеки забруднення ртуттю, спричиненої побутовою діяльністю та, особливо, шляхом їх неналежного використання, зберігання та утилізації ртутьвмісної продукції. Проєкт також є інноваційним щодо регіонів його реалізації: у Польщі та Україні.

Загальна вартість фінансування від Європейського Союзу становить 1 394 тис. євро, з яких для Львівської політехніки виділено близько 92 тис. євро.

Керівником проєкту від Львівської політехніки є завідувач кафедри програмного забезпечення Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій професор Дмитро Федасюк. До участі в проєкті залучена кафедра екології та збалансованого природокористування Інституту сталого розвитку та низка структурних підрозділів університету.

― Загальна мета проєкту ― зменшення забруднення навколишнього середовища ртуттю, що міститься в побутової продукції, з якими споживачі поводилися неправильно, шляхом надання інформаційної підтримки через платформу комунікації та співпраці, організації широкої інформаційно-просвітницької кампанії та заходів зі зміни поведінки, формування довіри багатьох зацікавлених сторін шляхом створення вільного від ртуті міста, участі в проєкті та співпраця багатьох зацікавлених сторін для спільного пошуку вирішення проблеми, ― пояснив Дмитро Федасюк.

Проєкт передбачає проведення комплексу заходів у чотирьох містах зі схожими проблемами у сфері поводження зі ртуттю: в Україні ― у Львові, Івано-Франківську та в Польщі ― Лодзі і Кракові.

До консорціуму LIFE MERCURY-FREE увійшла також Івано-Франківська академія Івана Золотоустого.

Потужним та різноманітним є склад міжнародних партнерів проєкту: Лодзька політехніка (Польща), Гірничо-металургійна академія імені Станіслава Сташиця (Польща), Еворський університет (Португалія), Університет Камерино (Італія), організація Innovation Hive ― Kypseli Kainotomias (Греція), компанія Virtual Angle BV (Нідерланди).

У межах реалізації проєкту:

  • розроблять LIFE e-HUB ― інформаційної платформи, що об’єднує всіх партнерів,
  • створять освітню платформу на базі платформи Moodle;
  • проведуть Міжнародну конференцію «Місто без ртуті: небезпека в наших домівках»,
  • проведуть Міжнародний міських марафонів без ртуті,
  • організують літні та зимові школи для населення, неурядових організацій та навчальних закладів;
  • створять Академію «Життя без ртуті».

― Реалізація цього проєкту може стати першим кроком в напрямку приєднання України до підписантів Мінаматської конвенції про ртуть. яка була підписана 1 жовтня 2013 року в японському місті Кумамото 92 країнами і , яка стала значною міжнародною подією в боротьбі з наслідками забруднення ртуттю, ― додав Дмитро Васильович.



Поточні міжнародні ІТ-проекти кафедри:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
ІТ-партнери кафедри програмного забезпечення:
KindGeek ЛінкАпСтудіо DataArtN_IX Sigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantis ComarchDinamica Generale