Кафедра програмного забезпечення

Пошукова форма



До дня освітянина

Як поєднуються 13 вересня та 1 жовтня на кафедрі програмного забезпечення?
Запитаймо викладачів кафедри, як їм вдається поєднувати викладання і роботу в ІТ-компаніях.
читати більше

Гурток Інтернету Речей (IoT) на ПЗ

На кафедрі програмного забезпечення діє гурток Інтернету Речей (IoT), в якому студенти мають змогу пройти серію навчальних курсів - "Спеціалізація з основ Інтернету Речей (ІоТ)" - An Introduction to Programming the Internet of Things (IOT) Specialization від Каліфорнійського Університету в Ірвайн, США.
Перші студенти вже отримали свої сертифікати! читати більше

Програмування вбудованих систем

На кафедрі ПЗ для студентів організовано
гурток з програмування вбудованих систем
– команда працівників і студентів кафедри ділиться власним досвідом, здобутим у процесі роботи над реальними проектами спільно з італійською компанією Dinamica Generale S.p.A, що спеціалізується на інноваційних рішеннях для агропромисловості.
більше про гурток

Співпраця із компанією Sigma Software

«Львівська політехніка» та компанія «Sigma Software» уклали договір про співробітництво щодо навчання, проходження практики, стажування та забезпечення подальшої співпраці із випускниками за напрямом підготовки «Програмна інженерія».

Читати далі
Співпраця із компанією Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

Міжнародні зв'язки

Кафедра здійснює наукову співпрацю з Каліфорнійським університетом (Сан-Дієго, США), Ілінойським університетом (Чикаго, США), Гарвардським університетом (штат Массачусет, США), Інститутом інженерів-електриків Великобританії, Американською комп'ютерною асоціацією (АСМ), Жешувським Університетом (Польща), Університетом м. Бордо (Франція).

Проф. Базилевич Р. П. як переможець Програми академічних обмінів ім. Фулбрайта пройшов стажування у Гарвардському університеті (США), проф. Мельник Р.А. пройшов стажування на фірмі CDV Apple Computer з вивчення сучасних технологій програмування та основ бізнесу за програмою Ренселверського політехнічного інституту м.Тройя, штат Нью-Йорк, США.

Протягом 2005-2006 років працівники кафедри та Університету Артуа (м. Бетін, Франція) брали участь у виконанні міжнародного проекту М/78-2005 “Застосування еволюційних та декомпозиційних алгоритмів для розв'язування динамічної транспортної задачі”, під керівництвом проф. Базилевича Р. П. за українсько-французькою програмою “Дніпро”. Під час виконання цього проекту вперше запропоновано декомпозиційний підхід до розв'язування транспортної задачі. Запропоновано алгоритми динамічного розбиття робочого поля на макродискрети з виявленням кластерів, знаходження макромаршруту, алгоритми знаходження субоптимальних шляхів в макродискретах на основі модифікованих алгоритмів з введенням умовних ребер, широкий спектр нових алгоритмів оптимізації з застосуванням методу сканувальної області, алгоритми глобальної оптимізації.

З 2007 р. кафедра продовжує співпрацю разом з Університетом м. Бордо в рамках виконання науково-дослідної роботи НДР М/120-2007 “Транспортні та мережні задачі великої розмірності зі специфічними властивостями: кооперація кластеризаційних та еволюційних алгоритмів для оптимізації розв'язків” за українсько-французькою програмою “Дніпро”.

Кафедра здійснює наукову експертизу проектів за програмою INTAS.

Кафедра активно розвиває зв'язки із зарубіжними науковими організаціями. Встановлено та розвиваються міжнародне науково-технічне співробітництво.

Взаємодія з науковими організаціями Польщі

  • Фірма Comarch, Польща. Укладена угода за результатами візиту Дмитра Федасюка та Яцека Ронди між ІКНІТ та компанією Comarch про співпрацю.
  • Фірма Ericpol, Польща. Продовжується співробітництво: стажування студентів та викладачів.

Взаємодія з науковими організаціями Данії

  • З фірмою Celenia Software підготовлено угоду про співпрацю.

За сприяння відділення фірми Microsoft на кафедрі проведено цикл семінарів з адміністрування сервера Windows Server 2003. Викладачі кафедри постійно працюють над підвищенням своєї кваліфікації. Викладачі доц., к.т.н. Коротєєва Т. О., доц., к.т.н. Павич Н. Я., доц., к.т.н. Сердюк П. В., доц., к.ф-м.н. Яковина В. С., асист. Вовчак І. Г., доц., к.т.н. Сенів М. М., ст. викладач, к.т.н. Семчишин Ю. Б., доц., к.т.н. Тушницький Р. Б. отримали статуси сертифікованих спеціалістів Microsoft на курсах “Developing and Implementing Web Applications with Microsoft Visual C# .NET and Microsoft Visual Studio .NET”, “Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Environment”, “Managing a Microsoft Windows Server 2003 Environment”, “Microsoft SQL Server 2005 - Implementation and Maintenance”, “Developing and Building Applications with C#”.

У 2007 році доц. Яковина В. С. отримав першу премію у номінації “Викладачі вищих педагогічних навчальних закладів і науковці” Четвертого Всеукраїнського Інтернет-конкурсу “Вчитель-новатор”, який проводився за програмою “партнерство в навчанні” компанією “Майкрософт Україна” та Академією педагогічних наук України.



Поточні міжнародні ІТ-проекти кафедри:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
ІТ-партнери кафедри програмного забезпечення:
KindGeek ЛінкАпСтудіо DataArtN_IX Sigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantis ComarchDinamica Generale