Кафедра програмного забезпечення

Пошукова формаКолектив кафедри вітає

кандидата фізико-математичних наук, асистента кафедри
Оксану Дмитріївну Грицай
з днем народження!
Нехай дороги стеляться крилато, будуть чисті, рівні як струна.
І добро не оминає хату, як не оминає світ весна.
Хай малює доля з буднів свято, і дарує Вам багато літ!
Хай світла, радісна дорога щасливо стелиться в житті!

Захист дисертації

Колектив кафедри програмного забезпечення вітає колегу та аспіранта Симця Івана Ігоровича з приводу захисту дисертації та присудження наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 12 - інформаційні технології за спеціальністю 121 - Інженерія програмного забезпечення, який відбувся 16 червня.
читати більше

День знайомства з кафедрою ПЗ


Кафедра програмного забезпечення запрошує абітурієнтів та їхніх батьків на онлайн-зустріч, яка відбудеться 10 червня 2022 року.

Докладніше

Вітаємо переможців!


Вітаємо команду Львівської політехніки, зокрема студентів кафедри Ростислава Точ (ПЗІП-11) та Олега Гембаровського (ПЗ-24), які зайняли 6 місце в Олімпіаді з програмування (Західноукраїнський регіон) та 1 місце у Львівській політехніці!

То Майя Ву - “Шлях у професію”


То Майя Ву, випускниця
бакалаврату кафедри
програмного забезпечення:
“Шлях у професію”

Увага карантин!

Контакти кафедри на час карантину:
ikni.pz(at)gmail.com,
098 22 46 731
read more ...

 

Вітаємо переможців!

Вітаємо команду Львівської політехніки (зокрема, студента Точ Ростислава - група пз-42), які вибороли 3 місце у Олімпіаді з програмування (Західноукраїнський регіон)!
read more ...

Вітаємо переможців конкурсу!

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Інженерія програмного забезпечення"!
Робота Іллі Луцика: "Адаптивна програмна система на основі онтологічного підходу для допомоги людям з когнітивними порушеннями", зайняла І-е місце у ІІ-му турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020 року.
Робота Дениса Братасюка read more ...

Видання кафедри ПЗ

Серед переможців університетського конкурсу монографій, підручників та посібників – два видання працівників кафедри ПЗ. Колектив кафедри програмного забезпечення вітає своїх колег із цим досягненням і бажає подальших наукових і педагогічних здобутків!
читати більше

До дня освітянина

Як поєднуються 13 вересня та 1 жовтня на кафедрі програмного забезпечення?
Запитаймо викладачів кафедри, як їм вдається поєднувати викладання і роботу в ІТ-компаніях.
читати більше

Гурток Інтернету Речей (IoT) на ПЗ

На кафедрі програмного забезпечення діє гурток Інтернету Речей (IoT), в якому студенти мають змогу пройти серію навчальних курсів - "Спеціалізація з основ Інтернету Речей (ІоТ)" - An Introduction to Programming the Internet of Things (IOT) Specialization від Каліфорнійського Університету в Ірвайн, США.
Перші студенти вже отримали свої сертифікати! читати більше

Програмування вбудованих систем

На кафедрі ПЗ для студентів організовано
гурток з програмування вбудованих систем
– команда працівників і студентів кафедри ділиться власним досвідом, здобутим у процесі роботи над реальними проектами спільно з італійською компанією Dinamica Generale S.p.A, що спеціалізується на інноваційних рішеннях для агропромисловості.
більше про гурток

Співпраця із компанією Sigma Software

«Львівська політехніка» та компанія «Sigma Software» уклали договір про співробітництво щодо навчання, проходження практики, стажування та забезпечення подальшої співпраці із випускниками за напрямом підготовки «Програмна інженерія».

Читати далі
Співпраця із компанією Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

121 Інженерія програмного забезпечення


Інженерія програмного забезпечення - це інженерна дисципліна, яка пов'язана зі всіма аспектами виробництва програмного забезпечення від початкових стадій створення специфікації до підтримки системи після здачі в експлуатацію.


Індустрія програмування - одна з найбільш перспективних і динамічних галузей. Компанії Google, Microsoft, Facebook є лідерами світової економіки.

В Україні та в Західному регіоні зокрема успішно функціонують десятки ІТ-компаній, що працюють на замовлення закордонних партнерів. Ці компанії забезпечують цікаві проекти, професійне зростання та гідну зарплату. Прогнози економічного розвитку галузі в нашій країні стримуються дефіцитом кваліфікованих кадрів.

Освіта в сфері Інженерії програмного забезпечення - це розумна інвестиція у своє майбутнє. У нас Ви навчитеся не просто програмувати (кодувати), а створювати програмні продукти - аналізувати вимоги, працювати в командні розробників, тестувати та забезпечувати якість продукту, керувати програмними проектами.

Кафедра програмного забезпечення має 125 ліцензій на підготовку бакалаврів спеціальності "121 Інженерія програмного забезпечення", серед яких в останні роки є 80 бюджетних місць.

Кафедра була заснована в 1990 році і за більше ніж двадцятилітню історію підготувала багато висококваліфікованих спеціалістів. До 2007 року кафедра готувала спеціалістів за напрямом комп'ютерні науки. Враховуючи сучасні тенденції та потреби ринку праці у спеціалістах, здатних створювати програмні продукти, з 2007 року кафедра готує фахівців за напрямом "Програмна інженерія".

На нашій кафедрі працюють керівники та спеціалісти ІТ компаній, що з радістю діляться знаннями та досвідом зі студентами. Студенти кафедри проходять виробничі практики в ІТ компаніях і на 3-му, і на 4-му курсах, що надає їм переваги у практичному досвіді та подальшому працевлаштуванні.

Кафедра має 5 комп'ютерних лабораторій, обладнані сучасною технікою та мультимедійні аудиторії.

Наші студенти беруть участь в олімпіадах та конференціях. Кращі студенти займаються науково-дослідною роботою та продовжують своє навчання в аспірантурі.

Випускники кафедри працюють у провідних ІТ компаніях регіону, таких як Edvantis, Eleks, SoftServe, Lohika, Epam, GlobalLogic, Ericpol, DevCom та інших.

Обравши спеціальність "Інженерія програмного забезпечення", Ви вивчатимете багато важливих і цікавих дисциплін, зокрема:

 • Основи програмної інженерії
 • Основи програмування
 • Об'єктно-орієнтоване програмування
 • Архітектура комп'ютера
 • Операційні системи
 • Алгоритми і структури даних
 • Людино-машинна взаємодія
 • Комп'ютерна графіка
 • Аналіз вимог до програмного забезпечення
 • Моделювання та аналіз програмного забезпечення
 • Бази даних
 • Конструювання програмного забезпечення
 • Основи системного адміністрування
 • Програмне забезпечення мережевих технологій
 • Архітектура і проектування програмного забезпечення
 • Безпека програм і даних
 • Якість програмного забезпечення та тестування
 • Основи командної розробки програмного забезпечення
 • Менеджмент програмних проектів

Карта курсівПоточні міжнародні ІТ-проекти кафедри:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
ІТ-партнери кафедри програмного забезпечення:
KindGeek ЛінкАпСтудіо DataArtN_IX Sigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantis ComarchDinamica Generale