Кафедра програмного забезпечення

Пошукова формаКонференція для студентів в Мілані!

A highly selective networking event, First Ascent International, that will gather the very best students in Computer Science and Engineering at international level!
read more ...

Вітаємо переможців конкурсу!

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Інженерія програмного забезпечення"!
read more ...

Вітаємо випускників кафедри ПЗ!

19 та 20 грудня на кафедрі програмного забезпечення Національного університету «Львівська політехніка» відбулись захисти магістерських кваліфікаційних робіт.
читати більше

Вітаємо студентів кафедри ПЗ!

Команда NULP_Nerdasaurus втретє перемагає на I етапі Міжнародної олімпіади з програмування ACM-ICPC
читати більше

Вітаємо студентку кафедри ПЗ!

Вітаємо студентку кафедри Бучковську Анастасію з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з Інженерії програмного забезпечення!
читати більше

Екскурсія для студентів ХПК

22 березня 2018 р. відбулась екскурсія для студентів Хмельницького політехнічного коледжу на кафедру програмного забезпечення ІКНІ НУ «Львівська політехніка». читати більше

Студенти кафедри ПЗ - переможці!

Студент кафедри ПЗ Святослав Пелешко (група ПІ-42)
посів 2 місце на змаганнях зі спеціальності «Комп’ютерні науки»
Колектив кафедри програмного забезпечення вітає
і бажає подальших успіхів та досягнень!
читати більше

Студенти кафедри ПЗ - переможці!

Студенти кафедри ПЗ посіли три перші місця в Олімпіаді з комп’ютерних наук.
Колектив кафедри програмного забезпечення вітає переможців і бажає подальших успіхів та досягнень!
читати більше

Видання кафедри ПЗ

Серед переможців університетського конкурсу монографій, підручників та посібників – два видання працівників кафедри ПЗ. Колектив кафедри програмного забезпечення вітає своїх колег із цим досягненням і бажає подальших наукових і педагогічних здобутків!
читати більше

До дня студента

Студенти кафедри вирішили розказати, як вони поєднують навчання та роботу в ІТ і приурочити її до дня студента.
читати більше

До дня освітянина

Як поєднуються 13 вересня та 1 жовтня на кафедрі програмного забезпечення?
Запитаймо викладачів кафедри, як їм вдається поєднувати викладання і роботу в ІТ-компаніях.
читати більше

IBM Data Science Bootcamp

Незважаючи на 35-градусну літню спеку та період відпусток, викладачі кафедри Яковина В.С., Коротєєва Т.О. та Тушницький Р.Б. активно вдосконалюють свою майстерність з провідними фахівцями data science компанії IBM.
читати більше

Data Visualization with Tableau

Незважаючи на 35-градусну літню спеку та період відпусток, викладачі кафедри Яковина В.С., Коротєєва Т.О. та Тушницький Р.Б. активно вдосконалюють свою майстерність з провідними фахівцями Intela University.
читати більше

Галина Халак: я бакалавр!

"Нуу, це найважча кафедра інституту", - казали вони і не послухалась я.
"Де ти вчишся? Деееееее?" - 4 роки одного і того ж питання з однією і тою ж реакцією на відповідь.
Закінчились мої муки ..
читати більше про муки та тортури

Результати конкурсу ІТ-Еврика Україна!

Всеукраїнський конкурс студентських стартапів «ІТ-Еврика! Україна» в цьому році вперше пройшов в форматі Хакатона.
За звання переможця боролися одинадцять команд з вищих навчальних закладів Одеси, Львова і Харкова.
читати більше

На 1 пару – у «Львівську політехніку»!

4 квітня 2017 р. студенти Хмельницького політехнічного коледжу відвідали Львів з ціллю ознайомлення з кафедрою програмного забезпечення Національного Університету «Львівська політехніка» та організацією навчання в університеті.
читати більше

Гурток Інтернету Речей (IoT) на ПЗ

На кафедрі програмного забезпечення діє гурток Інтернету Речей (IoT), в якому студенти мають змогу пройти серію навчальних курсів - "Спеціалізація з основ Інтернету Речей (ІоТ)" - An Introduction to Programming the Internet of Things (IOT) Specialization від Каліфорнійського Університету в Ірвайн, США.
Перші студенти вже отримали свої сертифікати! читати більше

Вітаємо команду NULP_Nerdasaurus

Воврин Катерина (ПІ-33),
Пелешко Святослав (ПІ-32),
Буца Юрій (СА-31),
яка посіла перше місце серед команд "Львівської політехніки"
на I етапі Всеукраїнської (42-ї Міжнародної) студентської
олімпіади з програмування ACM-ICPC 2017!
читати більше

Вітаємо студентів кафедри ПЗ

Романа Губ'яка (ПІ-21) та Віталія Маковейчука (ПІ-23)
з успішним виступом на Всеукраїнській студентській
олімпіаді з напряму «Комп’ютерні науки»!
читати більше

Співпраця з компанією DataArt

Кафедра програмного забезпечення Львівської політехніки розвиває співпрацю з компанією DataArt.
9 лютого 2017 р. у ХХІХ корпусі Львівської політехніки відбулось відкриття навчальної лабораторії «Інтернет речей», обладнаної компанією DataArt.
читати більше

DataArt Cooperation

Співпраця з компанією Sigma Software

Кафедра програмного забезпечення Львівської політехніки розвиває співпрацю з компанією Sigma Software.
5 вересня 2016 р. у ХХІХ корпусі Львівської політехніки відбулось відкриття навчальної лабораторії гнучких методологій розробки програмного забезпечення, обладнаної компанією Sigma Software.
читати більше

Sigma Software Cooperation

Програмування вбудованих систем

На кафедрі ПЗ для студентів організовано
гурток з програмування вбудованих систем
– команда працівників і студентів кафедри ділиться власним досвідом, здобутим у процесі роботи над реальними проектами спільно з італійською компанією Dinamica Generale S.p.A, що спеціалізується на інноваційних рішеннях для агропромисловості.
більше про гурток

Співпраця із компанією Sigma Software

«Львівська політехніка» та компанія «Sigma Software» уклали договір про співробітництво щодо навчання, проходження практики, стажування та забезпечення подальшої співпраці із випускниками за напрямом підготовки «Програмна інженерія».

Читати далі
Співпраця із компанією Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

Завідувачі кафедрою програмного забезпечення

Завідувачі кафедрою програмного забезпеченняБазилевич Роман Петрович
Базилевич Роман Петрович
доктор технічних наук, професор, професор кафедри програмного забезпечення

Засновник і перший завідувач кафедрою Базилевич Роман Петрович професор, доктор технічних наук, академік Академії інженерних наук України, дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка, член Американської комп'ютерної асоціації (АСМ), феллов Інституту Інженерів-електриків Великобританії.

Роман Петрович закінчив радіотехнічний факультет Львівського політехнічного інституту у 1958 р. Навчався в аспірантурі та працював у Фізико-механічному інституті Академії наук, де виконав кандидатську дисертацію. З 1967 року по сьогоднішній день працює в Національному університеті «Львівська політехніка». У 1983 р. захистив у Ленінградському електротехнічному інституті докторську дисертацію за напрямком комп'ютерних наук з автоматизованого проектування електронних пристроїв. В 1990 р. ініціював утворення першої в західному регіоні України кафедри програмного забезпечення, яку очолював до 2001 р. За перші п'ять років його завідування кафедра була атестована за 4 рівнем акредитації, забезпечила успішну підготовку бакалаврів, спеціалістів, магістрів та аспірантів. З 1995 по 1996 рр. виконував наукові дослідження в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго. На протязі 2000 - 2001 рр. як переможець конкурсу імені Фулбрайта уряду США проводив наукові дослідження в Гарвардському університеті.

Роман Петрович ініціював широке розгортання наукових досліджень в царині комп'ютерних наук у “Львівській політехніці”. На початку 70-х років створив першу у нашому університеті наукову групу з автоматизованого проектування, де було підготовлено багато висококваліфікованих спеціалістів - розробників складних програмних систем. Створив власну наукову школу в галузі комп'ютерного проектування та математичного моделювання. Є ініціатором відкриття та головою Комісії інформатики та кібернетики Наукового товариства ім. Шевченка з моменту його відродження у 1989 р., очолив п'ять науково-практичних конференцій з проблем українізації комп'ютерів, чим сприяв справі національно-культурного відродження України. У 1979 р. організував першу і ряд наступних конференцій з автоматизованого проектування, в лютому 2000 р. - першу регіональну конференцію з сучасних проблем в комп'ютерних науках. Є ініціатором створення у Львові Центру Інституту інженерів-електриків Великобританії (1996 р.) та відділення Американської комп'ютерної асоціації АСМ (1999 р.), які він очолив.

У 1995 році ініціював відкриття та очолив докторську спеціалізовану раду для захисту дисертацій зі спеціальностей “Математичне моделювання” та “Математичне та програмне забезпечення обчислювальної техніки”. Під його науковим керівництвом виконано 60 науково-дослідних проектів, в тому числі на замовлення Комітету з науки та технологій, Міносвіти та Міноборони України. У 2003 р. став переможцем конкурсу наукових робіт фірми INTEL. З 2005 р. керує науково-дослідною робою за французько-українською програмою «Дніпро».

Виступав з науковими доповідями в багатьох провідних університетах світу: США, Франції, Індії, Чехії, Словаччини, Німеччини, Росії, Латвії, Литви, Естонії, Вірменії, Грузії, Узбекистану. Є членом організаційних та програмних комітетів ряду як українських, так і міжнародних конференцій. Член редакційної ради журналу “Управляющие системы и машины” НАН України, голова редколегії наукового збірника “Сучасні проблеми в комп'ютерних науках”, відповідальний редактор декількох наукових видань. Є експертом Єврокомісії з проблем інформатики.

Має понад 350 наукових праць, в тому числі 3 монографії, отримав 11 патентів на спеціалізовані цифрові пристрої. Науковий керівник 11 кандидатських та консультант однієї докторської дисертацій. Нагороджений знаком “Відмінник освіти України”, грамотами Міносвіти та Львівської політехніки, відзначений Енциклопедією Сучасної України, Marquis Who's Who, Міжнародним біографічним центром в Кембріджі (Англія) та Американським біографічним інститутом.


Грицик Володимир Володимирович
Грицик Володимир Володимирович
доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України

Грицик Володимир Володимирович, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України. Відзначений численними нагородами: Орденом Трудового Червоного Прапора, Медаллю за трудову доблесть, Медаллю ім. акад. Корольова, Медаллю ім. Ціолковського, Медаллю ім. Келдиша, Медаллю ім. Гагаріна, премією НАНУ ім. Лєбєдєва. Завідував кафедрою з 2001 по 2004 року.

Володимир Володимирович закінчив Львівський державний університет у 1962 р. Почав трудову діяльність у фізико-механічному інституті НАН України (Львів). Від 1996 р. -директор Державного науково-дослідного інституту інформаційної інфраструктури НАН України і Державного департаменту з питань зв’язку та інформатизації України, одночасно -професор Національного університету ім. Івана Франка та Національного університету “Львівська політехніка”.

Грицик В.В. є відомим вченим в галузі інформатики. Його наукова діяльність пов'язана з дослідженням і розробкою високоефективних систем для відбору і автоматичної обробки інформації з метою аналізу, оцінки, контролю, класифікації та прогнозування швидкоплинних процесів, складних систем та довкілля на базі високопродуктивних проблемно-орієнтованих і спеціалізованих структур з глибоким рівнем розпаралелювання алгоритмів.

Володимир Володимирович був науковим керівником Державної науково-технічної Програми 6.02.02 “Перспективні інформаційні технології і системи” Держкомітету з питань науки і технології при Кабінеті Міністрів України, яка об’єднувала більш ніж 40 науково-технічних проектів. Під керівництвом Грицика В.В. на міжнародній конкурсній основі були виконані науково-технічні проекти з розробки та дослідження принципово нових надвисокопродуктивних інформаційно-обчислювальних систем (за фінансування Уряду США, 1998 р., 2000 р., Уряду Канади та Європейського Союзу, 2003 р.).

За участю та під керівництвом Грицика В.В. розроблено спеціалізовані та проблемно-орієнтовані високопаралельні системи обробки інформації в реальному часі, які впроваджені у космічні дослідження, використовувались на орбітальних станціях “Мир”, при запуску, польоті та посадці космічної системи “Буран”.

Керував процесом створення Інформаційно-аналітичного центру для міжнародних військових навчань країн НАТО “Щит миру-98”, що проходили з участю України на Львівському полігоні (Яворівський район Львівської області), а також організацією інформаційного центру, який забезпечував роботу САМІТУ 1999 році у Шостій зустрічі Президентів країн Центральної і Східної Європи. Очолював організаційні заходи підготовки візиту Папи Римського Івана Павла ІІ у Львові у 2001 році.

Наукові та прикладні результати, одержані Грициком В.В., опубліковані в Україні і за кордоном в більше ніж 270 наукових працях, у тому числі в 11 монографіях.

Член-кореспондент НАН України Грицик В.В. очолює Секцію інформатики і є членом Бюро Державного Західного Наукового Центру НАН України. Він є членом програмних комітетів українських та зарубіжних наукових конференцій, головним редактором науково-технічного журналу “Інформаційні технології і системи”, членом редколегії ряду українських та зарубіжних науково-технічних журналів, головою спеціалізованої Вченої ради для захисту кандидатських та докторських дисертацій в галузі інформатики.

Під його керівництвом підготовлено понад 30 кандидатських і 7 докторських дисертацій в галузі інформатики.

З 2001 по 2004 рр. на кафедрі було значно оновлено матеріально-технічну базу, створено кафедральну комп'ютерну мережу, розвинуто і доповнено навчально-методичне забезпечення.


Федасюк Дмитро Васильович
Федасюк Дмитро Васильович
доктор технічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи

Федасюк Дмитро Васильович, доктор технічних наук, професор, проректор НУ “Львівська політехніка”, дійсний член Наукового Товариства ім. Шевченка. Очолював кафедру у період 2004-2015 рр.

Дмитро Васильович закінчив радіотехнічний факультет Львівського політехнічного інституту у 1977 р. Розпочав трудову діяльність інженером-конструктором у Всесоюзному науково-дослідному інституті метрології інформаційних та управляючих систем (НВО “Система” м. Львів), займався розробкою конструкторсько-технологічних проектів складних інженерних систем. Відпрацювавши за скеруванням, на запрошення викладачів радіотехнічного факультету в 1980 році повернувся у Львівський політехнічний інститут на наукову роботу.

Під час роботи в науково-дослідній лабораторії при кафедрі конструювання і технології виробництва радіоапаратури навчався в аспірантурі без відриву від виробництва. Кандидатську дисертацію за спеціальністю “Системи автоматизованого проектування” захистив у Ленінградську інституті точної механіки і оптики в 1985 році. З 1985 року на викладацькій роботі в НУ “Львівська політехніка”. Докторську дисертацію за спеціальністю “Системи автоматизації проектувальних робіт” захистив у 2000 році у “Львівській політехніці”. Наукові інтереси: теплове проектування мікроелектронної та радіоелектронної апаратури, системи автоматизованого проектування, комп’ютерні інформаційні технології прийняття рішень.

З першим паростком демократії і пожвавленням національного руху захопився ним -очолив осередок Товариства української мови Просвіта радіотехнічного факультету. З моменту створення у 1989 році НТШ є його членом, а з 1990 по 2005 рік -секретар комісії інформатики і кібернетики фізико-математичної секції. З 2004 року є членом Президії НТШ, в 2006 році обраний дійсним членом НТШ. Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

У 2002-2005 рр. - секретар спеціалізованої вченої ради НУ “Львівська політехніка”, а з 2005 року - заступник голови спецради з захисту кандидатських та докторських дисертацій. Під керівництвом Дмитра Федасюка підготовлено низку кандидатів наук. Опубліковано 2 монографії, навчальний посібник. У науковому здобутку Дмитра Федасюка понад 125 наукових праць, опублікованих як у вітчизняних, так і у провідних журналах світу, виступи на наукових міжнародних конференціях в Німеччині, Франції, Італії, Угорщині, Польщі, Словаччині, Естонії, Росії, Вірменії та ін.

Член редколегії кількох збірників наукових праць, голова оргкомітету Міжнародної наукової конференції “Комп'ютерні науки та інформаційні технології”.

З 2004 по 2008 роки обіймав посаду директора Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. З 2008 року - проректор НУ “Львівська політехніка”.

Під керівництвом професора Федасюка Д.В. на кафедрі проводиться поновленння та коректування навчальних планів, запроваджені нові дисципліни, отримано ліцензійне програмне забезпечення компанії Microsoft, проводяться організаційні та методичні заходи, утворено новий напрям та проведено його ліцензування з підготовки фахівців з програмної інженерії. Протягом останніх трьох років суттєво покращена матеріальна та методична база для проведення навчального процесу. Значно збільшено кадровий потенціал кафедри. Розширюються зв'язки з промисловістю, провідними ІТ компаніями України та Польщі.

У 2007р. з ініціативи професора Федасюка Д.В. на кафедрі програмного забезпечення було відкрито новий напрям підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр “Програмна інженерія”.


Яковина Віталій Степанович
Яковина Віталій Степанович
доктор технічних наук, професор

З 2015 року завідувачем кафедри є доктор технічних наук, професор Яковина Віталій Степанович.

Поточні міжнародні ІТ-проекти кафедри:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
ІТ-партнери кафедри програмного забезпечення:
DataArtComarchDinamica GeneraleSigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantisLohika