Кафедра програмного забезпечення

Пошукова формаDataArt Lviv Open Day!

Львівський центр розробки DataArt запрошує студентів технічних спеціальностей, а також усіх, хто робить перші кроки у професії, на DataArt Lviv Open Day 29 лютого 2020
запрошуються усі бажаючі !!
read more ...

WINTER HAS COME!

PROGRAMMING CONTEST 7.12.2019 !!
індивідуальне змагання з алгоритмічного програмування - запрошуються усі бажаючі !!
read more ...

Вітаємо переможців!

Вітаємо команду NULP_Phoenix (зокрема, студента Точ Ростислава - група пз-32), які вибороли 2 місце на ІІ етапі Всеукраїнської командної олімпіади з програмування!
read more ...

Конференція для студентів в Мілані!

A highly selective networking event, First Ascent International, that will gather the very best students in Computer Science and Engineering at international level!
read more ...

Вітаємо переможців конкурсу!

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Інженерія програмного забезпечення"!
read more ...

Вітаємо випускників кафедри ПЗ!

19 та 20 грудня на кафедрі програмного забезпечення Національного університету «Львівська політехніка» відбулись захисти магістерських кваліфікаційних робіт.
читати більше

Вітаємо студентів кафедри ПЗ!

Команда NULP_Nerdasaurus втретє перемагає на I етапі Міжнародної олімпіади з програмування ACM-ICPC
читати більше

Вітаємо студентку кафедри ПЗ!

Вітаємо студентку кафедри Бучковську Анастасію з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з Інженерії програмного забезпечення!
читати більше

Екскурсія для студентів ХПК

22 березня 2018 р. відбулась екскурсія для студентів Хмельницького політехнічного коледжу на кафедру програмного забезпечення ІКНІ НУ «Львівська політехніка». читати більше

Студенти кафедри ПЗ - переможці!

Студент кафедри ПЗ Святослав Пелешко (група ПІ-42)
посів 2 місце на змаганнях зі спеціальності «Комп’ютерні науки»
Колектив кафедри програмного забезпечення вітає
і бажає подальших успіхів та досягнень!
читати більше

Студенти кафедри ПЗ - переможці!

Студенти кафедри ПЗ посіли три перші місця в Олімпіаді з комп’ютерних наук.
Колектив кафедри програмного забезпечення вітає переможців і бажає подальших успіхів та досягнень!
читати більше

Видання кафедри ПЗ

Серед переможців університетського конкурсу монографій, підручників та посібників – два видання працівників кафедри ПЗ. Колектив кафедри програмного забезпечення вітає своїх колег із цим досягненням і бажає подальших наукових і педагогічних здобутків!
читати більше

До дня студента

Студенти кафедри вирішили розказати, як вони поєднують навчання та роботу в ІТ і приурочити її до дня студента.
читати більше

До дня освітянина

Як поєднуються 13 вересня та 1 жовтня на кафедрі програмного забезпечення?
Запитаймо викладачів кафедри, як їм вдається поєднувати викладання і роботу в ІТ-компаніях.
читати більше

IBM Data Science Bootcamp

Незважаючи на 35-градусну літню спеку та період відпусток, викладачі кафедри Яковина В.С., Коротєєва Т.О. та Тушницький Р.Б. активно вдосконалюють свою майстерність з провідними фахівцями data science компанії IBM.
читати більше

Data Visualization with Tableau

Незважаючи на 35-градусну літню спеку та період відпусток, викладачі кафедри Яковина В.С., Коротєєва Т.О. та Тушницький Р.Б. активно вдосконалюють свою майстерність з провідними фахівцями Intela University.
читати більше

Галина Халак: я бакалавр!

"Нуу, це найважча кафедра інституту", - казали вони і не послухалась я.
"Де ти вчишся? Деееееее?" - 4 роки одного і того ж питання з однією і тою ж реакцією на відповідь.
Закінчились мої муки ..
читати більше про муки та тортури

Результати конкурсу ІТ-Еврика Україна!

Всеукраїнський конкурс студентських стартапів «ІТ-Еврика! Україна» в цьому році вперше пройшов в форматі Хакатона.
За звання переможця боролися одинадцять команд з вищих навчальних закладів Одеси, Львова і Харкова.
читати більше

На 1 пару – у «Львівську політехніку»!

4 квітня 2017 р. студенти Хмельницького політехнічного коледжу відвідали Львів з ціллю ознайомлення з кафедрою програмного забезпечення Національного Університету «Львівська політехніка» та організацією навчання в університеті.
читати більше

Гурток Інтернету Речей (IoT) на ПЗ

На кафедрі програмного забезпечення діє гурток Інтернету Речей (IoT), в якому студенти мають змогу пройти серію навчальних курсів - "Спеціалізація з основ Інтернету Речей (ІоТ)" - An Introduction to Programming the Internet of Things (IOT) Specialization від Каліфорнійського Університету в Ірвайн, США.
Перші студенти вже отримали свої сертифікати! читати більше

Вітаємо команду NULP_Nerdasaurus

Воврин Катерина (ПІ-33),
Пелешко Святослав (ПІ-32),
Буца Юрій (СА-31),
яка посіла перше місце серед команд "Львівської політехніки"
на I етапі Всеукраїнської (42-ї Міжнародної) студентської
олімпіади з програмування ACM-ICPC 2017!
читати більше

Вітаємо студентів кафедри ПЗ

Романа Губ'яка (ПІ-21) та Віталія Маковейчука (ПІ-23)
з успішним виступом на Всеукраїнській студентській
олімпіаді з напряму «Комп’ютерні науки»!
читати більше

Співпраця з компанією DataArt

Кафедра програмного забезпечення Львівської політехніки розвиває співпрацю з компанією DataArt.
9 лютого 2017 р. у ХХІХ корпусі Львівської політехніки відбулось відкриття навчальної лабораторії «Інтернет речей», обладнаної компанією DataArt.
читати більше

DataArt Cooperation

Співпраця з компанією Sigma Software

Кафедра програмного забезпечення Львівської політехніки розвиває співпрацю з компанією Sigma Software.
5 вересня 2016 р. у ХХІХ корпусі Львівської політехніки відбулось відкриття навчальної лабораторії гнучких методологій розробки програмного забезпечення, обладнаної компанією Sigma Software.
читати більше

Sigma Software Cooperation

Програмування вбудованих систем

На кафедрі ПЗ для студентів організовано
гурток з програмування вбудованих систем
– команда працівників і студентів кафедри ділиться власним досвідом, здобутим у процесі роботи над реальними проектами спільно з італійською компанією Dinamica Generale S.p.A, що спеціалізується на інноваційних рішеннях для агропромисловості.
більше про гурток

Співпраця із компанією Sigma Software

«Львівська політехніка» та компанія «Sigma Software» уклали договір про співробітництво щодо навчання, проходження практики, стажування та забезпечення подальшої співпраці із випускниками за напрямом підготовки «Програмна інженерія».

Читати далі
Співпраця із компанією Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

Історія формування кафедри

Бурхливе впровадження комп'ютерів у всі сфери життя та виробництва у 80-х рр. минулого століття вимагало значного збільшення випуску інженерів-розробників складних програмних засобів. Це був час, коли потреби в програмному забезпеченні зростали в різних галузях господарства, в науці, в управлінні, а кваліфікованих кадрів не було. Для цього у 1988 р. в перелік існуючих спеціальностей було введено нову спеціальність “Програмне забезпечення автоматизованих систем”. Згідно проведеного опитування для Львівщини серед організацій регіону на той час необхідно було готувати щорічно не менше 200 фахівців - розробників складних програмних комплексів. Індустрія програмного забезпечення заявила про себе як нова потужна галузь не тільки науки, а і виробництва, що має свої особливості відмінні від комп'ютерної техніки, прикладної математики, звідки виросла, та інших розвинутих на той час галузей. Для забезпечення потреб регіону у підготовці високо-кваліфікованих розробників сучасного програмного забезпечення за ініціативою проф. Базилевича Романа Петровича у Львівській політехніці в серпні 1990 р. була створена кафедра програмного забезпечення. Гостре зростання потреб та відсутність належних фахівців зумовили початок підготовки інженерів у цій новій перспективній галузі.

Становлення кафедри було нелегким. Кафедра організувалась на основі групи викладачів кафедри “Прикладна математика” та розташовувалась в третьому навчальному корпусі. Найважча проблема - це підбір викладачів для забезпечення навчального процесу. Вимоги були дуже високі: наявність власного досвіду розробки складних програмних засобів, добра математична підготовка перш за все в сфері дискретної математики та методів оптимізації. Став в нагоді досвід, отриманий проф. Базилевичем Р.П. протягом 1970-1990 рр. при створенні колективу, який розробляв програмне забезпечення для систем автоматизованого проектування на замовлення провідних підприємств Києва, Львова, Москви, Ленінграда, Мінська. Важливим став також досвід, набутий при відкритті у 1984 р. спеціалізації “Математичне та програмне забезпечення систем автоматизованого проектування” в рамках спеціальності “Прикладна математика”. Було введено ряд нових дисциплін, в тому числі з програмного забезпечення, основи яких були пізніше використані для нової спеціальності.

Кадрову основу нової кафедри склали професор Базилевич Р.П., професор Мельник Р.А., доцент Семотюк В.М., доцент Федорчук Є.Н., доцент Заяць В.М., доцент Федоришин О.С., ст. викл. Рицар В.В. та доцент Паленичка М.А., роль якого була особливо важливою та плідною як в наданні студентам доброї математичної підготовки, так і в організаційних справах кафедри. Перші роки становлення кафедри були дуже важкими: нестача комп'ютерів, недостатні площі кафедри, труднощі із залученням до навчального процесу нових викладачів, відсутність підручників і літератури для постановки курсів та створення методичного забезпечення. Проте вже протягом 1990 - 2001 років кафедра успішно здійснила не тільки становлення, але й вдосконалення нової важливої спеціальності та готувала фахівців. Випускники кафедри заклали основи ряду нових фірм регіону з робробки програмного забезпечення на потребу багатьох державних і комерційних структур. Вже за перші п'ять років діяльності кафедра стала готувати не тільки інженерів, але й магістрів та аспірантів, тобто відповідала всім вимогам найвищого четвертого рівня акредитації. Це сприяло становленню індустрії розробки складного програмного забезпечення в регіоні. Конкурс абітурієнтів був та залишається одним з найбільших в університеті та Інституті комп'ютерних наук та інформаційних технологій, що підтверджує високу актуальність спеціальності “Програмне забезпечення автоматизованих систем”.

У 1992 році кафедра увійшла до складу факультету комп'ютерної техніки та інформаційних технологій. У 2001р. в процесі реорганізації НУ “Львівська політехніка” був утворений Інститут комп'ютерних наук та інформаційних технологій, до якого увійшла і кафедра програмного забезпечення.

Першим завідувачем кафедри став її ідейний натхненник та засновник, д.т.н., проф. Базилевич Роман Петрович. Очолював кафедру з 1990 по 2001 рр.

З 2001 по 2004 рік кафедрою завідував член-кореспондент НАН України, д.т.н., проф. Грицик Володимир Володимирович.

Новим поштовхом для розвитку кафедри стало обрання в 2004 році на посаду завідувача кафедри доктора технічних наук, професора Федасюка Дмитра Васильовича, який обіймав посаду директора Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій з 2004 по 2008 рр., а з 2008 р. - проректор НУ “Львівська політехніка”.

З 2015 року кафедрою завідує д.т.н., проф. Віталій Степанович ЯковинаПоточні міжнародні ІТ-проекти кафедри:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
ІТ-партнери кафедри програмного забезпечення:
DataArtComarchDinamica GeneraleSigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantisLohika