Лекції від Дова Німраца, провідного фахівця-практика з Global Logic

Кафедра програмного забезпечення не припиняє створювати найкращі можливості для навчання, самовдосконалення та професійного зростання для своїх студентів. В рамках постійної тісної співпраці з лідерами ІТ-ринку України кафедра вдосконалює як навчальні плани в цілому, так і програми окремих ключових дисциплін. Черговим кроком такої взаємодії стала відкрита лекція фахівця-практика, представника компанії Global Logic Дова Німраца, цього разу призначена, насамперед, для тих студентів кафедри, хто спеціалізується за вибірковим блоком "Програмування вбудованих систем та Інтернет речей".

Провідний фахівець компанії Global Logic зі стажем понад 30 років в галузі вбудованих систем, Дов Німрац, провів блискучу лекцію для студентів третього курсу кафедри програмного забезпечення 5 березня 2019. Лектор показав, наскільки стрімко розвивається ця галузь і окреслив її перспективи. Новиною для слухачів було дізнатися, що технології, які раніше здавалися недосяжною мрією, вже фактично існують і поступово проникають у повсякденне життя. Зокрема, реальністю стають квадрокоптери, які підлітають до мосту, щоб перевірити цілісність конструкції. Раніше такою перевіркою займалися люди, і вона була пов’язана з ризиками і значними витратами. Міни на полях машини тепер розпізнають ефективніше, ніж людина. А новим трендом в автомобілях є прогнозування поведінки пішоходів для уникнення прикрих випадків на дорозі внаслідок їхньої неуважності. Взагалі, видається, що наступний крок в автомобілебудуванні – відсунути кермо та педалі якнайдалі від водія. За дорогою стежитиме машина, а автомобіль перетвориться на пересувну кімнату, в якій можна провести час за милою бесідою. Компанія Global Logic і сама може похвалитися розробкою, яка вміє розпізнавати дорожні знаки і рухатися відповідно до них. Доповідач і його колеги генерують ідеї і не бояться їх реалізовувати, а в компанії таким творчим людям є де розгорнутися.

Промовець наголосив, що той, хто обрав професію програміста, завжди матиме можливість працювати за фахом, було б прагнення до цього. Більше того, творчі люди, здатні генерувати цікаві і корисні ідеї, неодмінно стануть успішними в ІТ, причому дуже швидко. Роботи щоразу стає все більше, і потреба у кадрах росте. Дов Німрац запропонував допомогу, технологічну та менторську, студентам, які мають власні ідеї.

Анонсовані ще щонайменше три лекції від провідних фахівців компанії Global Logic, і вони відбудуться незабаром.