Кафедра програмного забезпечення

Пошукова формаКолектив кафедри вітає

аспіранта кафедри
Богдана Володимировича Угриновського
з днем народження!
З днем народження щиро вітаємо,
Щасливої долі й здоров’я бажаємо,
Кар'єрного росту і процвітання
І щоб збувались усі побажання!

Колектив кафедри вітає

доктора технічних наук, професора кафедри
Василя Івановича Гавриша
з днем народження!
Нехай дороги стеляться крилато, будуть чисті, рівні як струна.
І добро не оминає хату, як не оминає світ весна.
Хай малює доля з буднів свято, і дарує Вам багато літ!
Хай світла, радісна дорога щасливо стелиться в житті!

Захист дисертації

Колектив кафедри програмного забезпечення вітає колегу та аспіранта Симця Івана Ігоровича з приводу захисту дисертації та присудження наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 12 - інформаційні технології за спеціальністю 121 - Інженерія програмного забезпечення, який відбувся 16 червня.
читати більше

День знайомства з кафедрою ПЗ


Кафедра програмного забезпечення запрошує абітурієнтів та їхніх батьків на онлайн-зустріч, яка відбудеться 10 червня 2022 року.

Докладніше

Вітаємо переможців!


Вітаємо команду Львівської політехніки, зокрема студентів кафедри Ростислава Точ (ПЗІП-11) та Олега Гембаровського (ПЗ-24), які зайняли 6 місце в Олімпіаді з програмування (Західноукраїнський регіон) та 1 місце у Львівській політехніці!

То Майя Ву - “Шлях у професію”


То Майя Ву, випускниця
бакалаврату кафедри
програмного забезпечення:
“Шлях у професію”

Увага карантин!

Контакти кафедри на час карантину:
ikni.pz(at)gmail.com,
098 22 46 731
read more ...

 

Вітаємо переможців!

Вітаємо команду Львівської політехніки (зокрема, студента Точ Ростислава - група пз-42), які вибороли 3 місце у Олімпіаді з програмування (Західноукраїнський регіон)!
read more ...

Вітаємо переможців конкурсу!

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Інженерія програмного забезпечення"!
Робота Іллі Луцика: "Адаптивна програмна система на основі онтологічного підходу для допомоги людям з когнітивними порушеннями", зайняла І-е місце у ІІ-му турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020 року.
Робота Дениса Братасюка read more ...

Видання кафедри ПЗ

Серед переможців університетського конкурсу монографій, підручників та посібників – два видання працівників кафедри ПЗ. Колектив кафедри програмного забезпечення вітає своїх колег із цим досягненням і бажає подальших наукових і педагогічних здобутків!
читати більше

До дня освітянина

Як поєднуються 13 вересня та 1 жовтня на кафедрі програмного забезпечення?
Запитаймо викладачів кафедри, як їм вдається поєднувати викладання і роботу в ІТ-компаніях.
читати більше

Гурток Інтернету Речей (IoT) на ПЗ

На кафедрі програмного забезпечення діє гурток Інтернету Речей (IoT), в якому студенти мають змогу пройти серію навчальних курсів - "Спеціалізація з основ Інтернету Речей (ІоТ)" - An Introduction to Programming the Internet of Things (IOT) Specialization від Каліфорнійського Університету в Ірвайн, США.
Перші студенти вже отримали свої сертифікати! читати більше

Програмування вбудованих систем

На кафедрі ПЗ для студентів організовано
гурток з програмування вбудованих систем
– команда працівників і студентів кафедри ділиться власним досвідом, здобутим у процесі роботи над реальними проектами спільно з італійською компанією Dinamica Generale S.p.A, що спеціалізується на інноваційних рішеннях для агропромисловості.
більше про гурток

Співпраця із компанією Sigma Software

«Львівська політехніка» та компанія «Sigma Software» уклали договір про співробітництво щодо навчання, проходження практики, стажування та забезпечення подальшої співпраці із випускниками за напрямом підготовки «Програмна інженерія».

Читати далі
Співпраця із компанією Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

Вонс Юрій Андрійович

Науково-дослідна дипломна робота на тему:

Система моделювання розподілу часових ресурсів у життєвому циклі розробки програмного забезпечення

Важливою функцією ІТ-підрозділу є планування оптимального розподілу ресурсів  для  бізнес-процесів  розробки проекту. Бібліотеки найкращих практик ІТ-управління ITIL і рішення ITSM включають лише формалізовані описи організації роботи ІТ-підрозділів і управління ІТ-послугами. Для ефективної роботи над проектом актуальною є розробка математичних моделей та алгоритмів для автоматизації задач управління ресурсами проекту.

Питання управління доступом до ресурсів розглядаються в багатьох працях. Але запропоновані моделі і методи розподілу ресурсів не враховують комплексний характер проблеми. 

Метою МКР є розробка програмного забезпечення для оптимізації розподілу обмежених часових ресурсів в задачах розробки ІТ-проекту. Досліджено дві моделі оптимізації розподілу часових ресурсів. Запропонована методика обчислень сценаріїв для розподілу кількості робіт і часових ресурсів для їх виконання. Розроблено програмне забезпечення системи розподілу часових ресурсів на етапах розробки ІТ-проектів. Система містить новизну у вигляді оптимізаційних алгоритмів вирішення задач розподілу обмежених часових ресурсів. Результати експериментів показують хорошу точність рішень, масштабованість алгоритмів.

Програмний продукт розроблено мовою програмування Java в кросплатформеному середовищі програмування IntelliJ Idea Community 2020 як настільний застосунок із використанням власних бібліотек, написаних на С++ в середовищі Visual Studio. Усі дані програмного продукту зберігаються у базі даних MySQL. Дана система доступна на операційних системах Windows та Linux.

Проведено порівняння вже з існуючим ПЗ-аналогом і система є доцільна для розробки. Програмний продукт оптимізації часових ресурсів при розробці ПЗ успішно пройшов перевірку і може використовуватись для різних типів проектів протягом тривалого часу, надаючи можливість оптимізувати ресурси необхідні для розробки. Цей програмний продукт надає можливість створювати та керувати багатьма проектами, вносити зміни та зберігати результати у зручному для користувача вигляді. 

Результати досліджень моделей оптимізації опубліковано в матеріалах конференції ІТКМ-21 - "Інформаційні технології та комп’ютерне моделювання"; матеріали статей Міжнародної науково-практичної конференції, м. Івано-Франківськ, 5-10 липня 2021 року.

 Захист 

Результати роботи програмиПоточні міжнародні ІТ-проекти кафедри:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
ІТ-партнери кафедри програмного забезпечення:
KindGeek ЛінкАпСтудіо DataArtN_IX Sigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantis ComarchDinamica Generale